A megye folytatja az Országúti híd – Krajinský most - modernizációját Pöstyénben

30. júla 2020

Az idei év áprilisában leálltak a felújítás munkálatai az Országúti hídon – Krajinský most - a Pöstyénhez közeli Bánka - Banka - községben, melyet a megye részben az európai alapokból, részben saját forrásból finanszíroz. A leállás indoka a COVID-19 koronavírus-járvány miatt meghirdetett rendkívüli helyzet, amelynek július 21-i feloldása után a munkálatok újult erővel folytatódnak.

„Bánka – Banka – községben az Országúti hídon kénytelenek voltunk leállítani néhány hétre a munkálatokat. Nemcsak a pöstyéniek számára jó hír, hogy július 21-től a felújítás folytatódik. A szerződés szerint a munkák újraindításától számított két hónapon belül a munkálatok befejeződnek” mondta Miroslav Knap Nagyszombat megye hivatalából.  Ezzel összefüggésben maradnak fenn az ideiglenes forgalomkorlátozások is.  A kivitelező által használt ideiglenes közlekedési táblák kihelyezését a Pöstyéni Járási Hivatal illetékes osztálya hagyta jóvá.  Valamennyi munkafolyamat összehangolása úgy történik, hogy csak elengedhetetlenül szükséges mértékben és a legrövidebb időre korlátozzák a közlekedés folyamatosságát.  Egyúttal a Vág folyót áthidaló kerékpáros híd lezárása miatt a megye – eleget téve a kerékpárosoknak - 30 km/órában maximálta a forgalom sebességét a felújítás alatt álló hídon.
Az Országúti híd felújítás utáni, feljavított műszaki állapota következtében javul a közlekedésbiztonság és a közlekedők komfortérzete. A felújítás nagy jelentőségű a szélesebb környezet számára is, mert a híd összekapcsolja Nagyszombat és Nyitra megyét és természetesen a két járási székhelyet Pöstyént és Nagytapolcsányt is.  Javul a terület rákapcsolódása D1-es sztrádaszakaszon keresztül az országos sztrádahálózatra.
A megye az elmúlt hónapban további 4 millió eurót nyert az európai alapból a Havran hegyi átjáró útjának felújítására és modernizációjára.  Amint azt Jozef Viskupič megyeelnök hozzátette, „az egyik kulcsfontosságú infrastrukturális beruházásunkról van szó, amelynek befejezése után az Országúti hídtól a megye határáig vezető útszakasz megújul.”

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram