A Nagyszombat megyei képviselő-testület idén másodszor ülésezett, a fő téma az egészségügy volt

25. marca 2021

A Nagyszombat megyei képviselő-testület második idei ülését 2021. március 24-én tartották meg videokonferencia keretében. A fő téma a koronavírus elleni oltás és az egészségügyi ellátás fejlesztése volt a megyében. Az ülésen téma volt a vagyonkezelés, és terítékre került a középiskolák sportinfrastruktúrájának fejlesztése is.

A megyei testületi ülésen tájékoztató hangzott el az oltás menetéről a három megyei nagy kapacitású oltóközpontban. "Eddig 28 oltócsoportnak köszönhetően csaknem 27 500 embert védtünk meg a vírustól. A múlt héten bemutattuk az oltási stratégiát, amely négy fázist irányoz elő: próbajellegű, nagy kapacitású, visszafogott és egyéni jellegű. A második szakasz az AstraZeneca második vakcinaadagjának beadásával kezdődik, illetve egy új, nagyobb mennyiségben érkező vakcina, például a Johnson & Johnson vakcina szállításával. Együttműködésre kértük fel a megye járási székhelyeinek polgármestereit" – mondta ezzel összefüggésben Jozef Viskupič megyeelnök, hozzátéve, hogy a megye a következő napokban bemutatja a póttagok regisztrálási rendszerét is. Így a Szlovák Köztársaság Egészségügyi Minisztériumának rendeletében meghatározott csoportok is lehetőséget kapnak az oltásra.

A régió egészségügyi fejlesztésének eszköze lesz a Zdravá župa Kft. is, amely az egészségügyi és a szociális ellátás szolgáltatója is lesz. Biztosítani fogja az oltás lebonyolítását és adminisztrációját, valamint a hiányos szakterületeket szintén lefedi majd. Ez magában foglalja a kezelt, a krónikus és a haldokló betegek egészségügyi, valamint szociális ellátását, miközben a cég együttműködik majd a Nagyszombati Egyetemi Kórházzal is.

Az ülésen felszólalt a kórház igazgatója, Vladislav Šrojta, aki tájékoztatott egy új épületszárny építéséről az objektum területén. Erre a célra a helyreállítási és rugalmassági terv keretében lehetne pénzforrást elkülöníteni. A képviselők támogatták a szándékot.

A megyei képviselő-testület döntött egy pályázati felhívás meghirdetéséről is, hogy új és fiatal orvosokat vonzzon a régióba. 400 ezer eurót különítenek el a támogatás biztosítására annak érdekében, hogy szisztematikusan növeljék a gyermekorvosok és a háziorvosok számát, mivel kevés van belőlük. A felhívásra egész évben lehet jelentkezni, a pályázatokat elektronikus úton kell benyújtani.

A képiselők jóváhagyták három ingatlankomplexum eladását, amelyek Felbáron, Vedrődön (Voderady) és Nemeskürtön (Zemianske Sady) vannak. Ezek a megye számára már régóta feleslegesek voltak. Az új tulajdonosok ezeken a helyeken a megye lakosainak nyújtanak majd szociális szolgáltatásokat.

Nagyszombat megye a következő 10 évre keresi a volt nagyszombati iskolai tangazdaság bérlőjét. A pályázati kiírás feltétele szerint az objektum területén továbbra is fenn kell tartani a növénytermesztést és az állattenyésztést. Így a közeli megyei mezőgazdasági középiskola diákjainak lehetősége nyílna a gyakorlatra. Ráadásul egy ökofarm is létesül, amely a nyilvánosság számára is látogatható lesz. A bérlés iránt érdeklődők 2021. április 30-án 15 óráig jelentkezhetnek.

Több hónapos előkészítés után a megyei képviselők jóváhagyták a Nagy-Morvaország európai területi együttműködési csoportosulás létrehozását, amelyet Nagyszombat megye kezdeményezett. Az alapítók között lesz a Trencséni Kerületi Önkormányzat, cseh oldalon pedig a dél-morvaországi régió. Az együttműködés ilyen formájának célja a határ menti terület fejlesztése az idegenforgalom, az oktatás és a környezetvédelem területén európai uniós források felhasználásával az Interreg programból. Hasonló aktivitások már zajlanak a szlovák-magyar határ menti térségben a Rába-Duna-Vág csoportosulás keretén belül.

A képviselők a 2021-2023 közötti időszak Nagyszombat megyei sportinfrastruktúrájának fejlesztési tervével is megismerkedtek. "Ebben az évben egy átfogó terv megvalósításával kezdjük, amely 13 tornaterem és szabadtéri sportpálya építését és felújítását jelenti. Erre a célra több mint 7 millió eurót különítettünk el. A középiskolai sportpályákat szeretnénk megnyitni a nagyközönség előtt is, ezáltal növelni a lakosság sport iránti érdeklődését" – mondta Viskupič megyeelnök, aki hozzátette, hogy a megye ezek közül az egyik projekt megvalósítására a Sporttámogatási Alapnál pályázik. "Az egbelli tornaterem építése továbbra is a tervezési és megvalósítási szakaszban van. A lehető legnagyobb támogatást, azaz a projekt teljes költségvetésének 50%-át igényeljük, ami 430 855 eurót jelent. Ez az összeg tartalmazza az építkezés mellett az építésfelügyeletet, valamint a tornaterem teljes felszerelését is" – tette hozzá.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram