A szenicei székhelyű Erdőháti Népművelési Központ az Erdőháti Múzeummal közösen minden érdeklődőt vár Szakolcára az AMFO-ra, a nem hivatásos fényképészeti alkotások 24. megyei versenyére és a kiállításra.

9. júna 2020

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat, a szenicei Erdőháti Népművelési Központ a Szakolcán székelő Erdőháti Múzeummal közösen rendezi meg az AMFO-t, a nem hivatásos fényképészeti alkotások 24. Nagyszombat megyei versenyét és a legjobb pályamunkákat bemutató kiállítást. A fotóverseny háromfordulós. A legjobban értékelt alkotások a szakmai zsűri ajánlása alapján a regionális fordulókból továbbjutnak a megyei fordulóba, onnan pedig a legkiválóbbak bekerülnek az AMFO 2020 országos megmérettetésébe.

A fényképészeti vetélkedő fő célja a résztvevő versenyzők és csoportok tudásszintjének, hozzáértésének, művészi hajlamainak tökéletesítése és a szakmai előrelépés lehetőségének biztosítása az amatőr fotósok részére. A fotóversenybe egyaránt bekapcsolódhatnak gyerekek, fiatalok és felnőttek is. Az évente megrendezésre kerülő fényképészeti verseny témái szabadon választhatóak. A verseny meghirdetője a kulturális minisztérium megbízásából a Nemzeti Népművelési Központ, amely a szakmai felügyeletet is biztosítja.

A benevezett szerzők három korcsoportban versengenek: az első korkategóriába a 16 évnél fiatalabbak vannak besorolva, majd a 16-21 év közötti korosztály következik, végül pedig a 21 évnél idősebb felnőttek. Minden korosztályon belül két kategória van: külön versenyeznek a fekete-fehér fotók és a színes fényképek alkotói. Mindhárom korcsoportban tekintet nélkül az életkorra az érdeklődők beküldhetnek multimediális prezentációkat és alkotásokat a ciklusok és sorozatok kategóriában.

Az immáron 24. AMFO verseny idei Nagyszombat megyei fordulójába 62 alkotó került be összesen 264 fényképészeti pályamunkával. A felnőttek, vagyis a 21 évnél idősebb alkotók kategóriájában 37 fotós jutott be a megyei fordulóba 59 fekete-fehér és 76 színes fotóval. A 16 és 21 év közötti korosztályt képviselő jelentkezők közül 8 alkotó összesen 9 fekete-fehér és 10 színes fotóval jutott be a megyei fordulóba. Míg a legfiatalabbakat képviselő 16 évnél nem idősebb érdeklődők körében 10 szerző 14 fekete-fehér és 31 színes fotóval jutott be a megyei körbe. A ciklusok és sorozatok kategória iránt is nagy volt az érdeklődés: 17 pályamunkát és 65 fényképfelvételt talált továbbjutásra érdemesnek a szakmai zsűri, míg a multimediális prezentáció kategóriában 4 pályamunkát bíráltak el és juttattak tovább.

A beérkezett alkotásokat fotóművészekből és pedagógusokból álló szakmai zsűri értékelte és döntött a továbbjutókról, méghozzá az alábbi összetételben: Mgr. Csáder Judit, Mgr. Rudolf Lendel és doc. MgA. Jozef Sedlák. Ők döntöttek az oklevelek és más elismerések odaítéléséről is.

A kiállítás június 15-től július 31-ig tekinthető meg a szakolcai Erdőháti Múzeumban. Az AMFO 2020 Nagyszombat megyei fotóverseny és kiállítás megrendezését támogatta a Művészeti Alap, Nagyszombat megye, a ZONER Software és a szenicei GHSTUDIO reklámügynökség.

A szöveg szerzője: Tomáš Jurovatý, szenicei Erdőháti Népművelési Központ.

Ďalšie novinky

Oznam

8. marca 2023

Milí pacienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že zdravotnícke zariadenie Zdravá župa, s.r.o. – všeobecná ambulancia pre dospelých bude v dňoch 8.3.-9.3.2023, […]

Viac

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu

14. februára 2023

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu v priestoroch nášho zdravotníckeho zariadenia na Študentskej ulici č. 16 v Trnave. Na vyšetrenie […]

Viac

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram