A szenicei székhelyű Erdőháti Népművelési Központ az Erdőháti Múzeummal közösen minden érdeklődőt vár Szakolcára az AMFO-ra, a nem hivatásos fényképészeti alkotások 24. megyei versenyére és a kiállításra.

9. júna 2020

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat, a szenicei Erdőháti Népművelési Központ a Szakolcán székelő Erdőháti Múzeummal közösen rendezi meg az AMFO-t, a nem hivatásos fényképészeti alkotások 24. Nagyszombat megyei versenyét és a legjobb pályamunkákat bemutató kiállítást. A fotóverseny háromfordulós. A legjobban értékelt alkotások a szakmai zsűri ajánlása alapján a regionális fordulókból továbbjutnak a megyei fordulóba, onnan pedig a legkiválóbbak bekerülnek az AMFO 2020 országos megmérettetésébe.

A fényképészeti vetélkedő fő célja a résztvevő versenyzők és csoportok tudásszintjének, hozzáértésének, művészi hajlamainak tökéletesítése és a szakmai előrelépés lehetőségének biztosítása az amatőr fotósok részére. A fotóversenybe egyaránt bekapcsolódhatnak gyerekek, fiatalok és felnőttek is. Az évente megrendezésre kerülő fényképészeti verseny témái szabadon választhatóak. A verseny meghirdetője a kulturális minisztérium megbízásából a Nemzeti Népművelési Központ, amely a szakmai felügyeletet is biztosítja.

A benevezett szerzők három korcsoportban versengenek: az első korkategóriába a 16 évnél fiatalabbak vannak besorolva, majd a 16-21 év közötti korosztály következik, végül pedig a 21 évnél idősebb felnőttek. Minden korosztályon belül két kategória van: külön versenyeznek a fekete-fehér fotók és a színes fényképek alkotói. Mindhárom korcsoportban tekintet nélkül az életkorra az érdeklődők beküldhetnek multimediális prezentációkat és alkotásokat a ciklusok és sorozatok kategóriában.

Az immáron 24. AMFO verseny idei Nagyszombat megyei fordulójába 62 alkotó került be összesen 264 fényképészeti pályamunkával. A felnőttek, vagyis a 21 évnél idősebb alkotók kategóriájában 37 fotós jutott be a megyei fordulóba 59 fekete-fehér és 76 színes fotóval. A 16 és 21 év közötti korosztályt képviselő jelentkezők közül 8 alkotó összesen 9 fekete-fehér és 10 színes fotóval jutott be a megyei fordulóba. Míg a legfiatalabbakat képviselő 16 évnél nem idősebb érdeklődők körében 10 szerző 14 fekete-fehér és 31 színes fotóval jutott be a megyei körbe. A ciklusok és sorozatok kategória iránt is nagy volt az érdeklődés: 17 pályamunkát és 65 fényképfelvételt talált továbbjutásra érdemesnek a szakmai zsűri, míg a multimediális prezentáció kategóriában 4 pályamunkát bíráltak el és juttattak tovább.

A beérkezett alkotásokat fotóművészekből és pedagógusokból álló szakmai zsűri értékelte és döntött a továbbjutókról, méghozzá az alábbi összetételben: Mgr. Csáder Judit, Mgr. Rudolf Lendel és doc. MgA. Jozef Sedlák. Ők döntöttek az oklevelek és más elismerések odaítéléséről is.

A kiállítás június 15-től július 31-ig tekinthető meg a szakolcai Erdőháti Múzeumban. Az AMFO 2020 Nagyszombat megyei fotóverseny és kiállítás megrendezését támogatta a Művészeti Alap, Nagyszombat megye, a ZONER Software és a szenicei GHSTUDIO reklámügynökség.

A szöveg szerzője: Tomáš Jurovatý, szenicei Erdőháti Népművelési Központ.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram