Az uniós forrásokat, amelyeket a Rába-Duna-Vág Európai Területi Együttműködési Társulás kapott, 100%-osan kell felhasználni

24. júna 2020

A nagyszombati Ján Palárik Színházban ülésezett a Rába-Duna-Vág Európai Területi Együttműködési Társulás. A csoportosulás formális vezetője az elmúlt két évben Nagyszombat megye volt, amely a mai ülésen átadta a stafétát Győr-Moson-Sopron megyének. A magyarországi megyét Németh Zoltán képviselte, aki a folytonosság fenntartása érdekében Nagyszombat megye elnökét, Jozef Viskupičot választotta az EGTC társelnökévé a közeljövőben.

A társulás tevékenységének fő célja a határon átnyúló együttműködés támogatása az egyes tagok közötti gazdasági, társadalmi és területi kohézió (összetartozás) megerősítése érdekében, együttműködési projektek és programok által.

"Örülök, hogy bár ez a projekt stagnált a megye előző vezetése alatt, nekünk két év alatt sikerült teljes mértékben elindítanunk. Ennek bizonyítéka a tagság iránti érdeklődés, ugyanis Nyitra megye is csatlakozott hozzánk. Örülök, hogy meg tudtuk közelíteni az előirányzott 20 és 50 ezer euró közötti összeg kimerítését, amelynek segítségével nagyszámú projektet tudtunk támogatni. Sikerült összehangolnunk az önkormányzatok érdekeit, és megbirkóztunk a projektek adminisztratív összetettségével is " – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Az első prioritási tengelyben 2019 szeptemberéig 23 projekt megvalósítására sikerült szerződést kötni és kivitelezni azokat (kápolnarekonstrukció, közösségi létesítmények építése és felújítása, kajakok és sárkányhajók vásárlása), összértékük több mint 1 millió euró. A 4. prioritási tengelyen belül 41 projektről van szó, összesen csaknem 2 millió euró elkülönített összeggel (fesztiválok, gyermektáborok, tréningek, kutatási projektek stb.) Mindkét tengelyen belül további 131 pályázat jóváhagyása van folyamatban, több mint 6 millió euró értékben.

"Örömmel tölt el, hogy az elmúlt két évben nagyon sikeresen pályáztunk pénzügyi forrásokra az Interreg V-A Szlovák Köztársaság-Magyarország Együttműködési Programból. Az előzetes számítások szerint a rendelkezésre álló összeget 100 %-ban kimerítjük" – mondta Berényi József, Nagyszombat megye alelnöke. "Ez egyértelműen bizonyítja, hogy az önkormányzatok képesek sikeresen és nagyon hatékonyan kihasználni az Európai Unió által nyújtott pénzügyi forrásokat, miközben tudjuk, hogy a központi kormányzat csak körülbelül 35%-os hatékonysággal tudja a rendelkezésre álló összegeket meríteni"

Az EGTC célzott területei közé tartozik főleg a közlekedési infrastruktúra, az energetikai rendszerek, az információs technológia, a gépipar, az idegenforgalom, az oktatás, a kultúra és a vallás, a sport és az ifjúság, a kis- és középvállalkozások támogatása, a környezetvédelem, a mezőgazdaság, valamint a Duna és mellékfolyóinak fejlesztése.

A Rába-Duna-Vág Európai Területi Együttműködési Társulás tagjai: Nagyszombat megye, Pozsony megye, Nyitra megye, a magyarországi megyék közül pedig Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye és Pest megye.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram