Csütörtöktől vasárnapig Nagyszombat megye csaknem 21 ezer személyt oltott be

30. mája 2021

Nagyszombat megye öt nagy kapacitású oltóközpontjában 2021. május 27. és 30. között is folytatta a Covid-19 megbetegedés elleni oltást. Az érdeklődők mindhárom jóváhagyott vakcinából kaphattak. Négy nap alatt csaknem 21 ezer személy kapta meg a védőoltást.

"Három egymást követő hétvégén oltottunk a megye öt nagy kapacitású oltóközpontjában, Pöstyénben ezúttal már csütörtöktől. A központok befogadóképességének köszönhetően be tudjuk oltani az új jelentkezőket az első vakcinával, és egyidejűleg beadhatjuk a második adagot az AstraZeneca és a Pfizer/BioNTech vakcinájából. Február óta már 130 ezer oltást adtunk be " – ismertette Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A legújabb nagy kapacitású oltóközpontban, Pöstyénben a Fürdőszigeten négy nap alatt 5865 személyt oltottak be a Pfizer/BioNTech oltóanyagával. Nagyszombatban a Rybníková utcai sportcsarnokban szombaton csaknem 2400 személy kapta meg a Pfizer/BioNTech vakcináját, vasárnap pedig 2332 lakos a Moderna oltóanyagát.

Szombaton a megyei egészségügyi középiskolákban, Dunaszerdahelyen, Szakolcán és Nagyszombatban a Pfizer/BioNTech vakcinájával oltottak. Több mint 5000 ember kapta meg a védőoltást. Vasárnap az egészségügyi középiskolákban az AstraZeneca-vakcina második adagját adták be. Ezt a védőoltást 4840 ember kapta meg.

"Nagyszombat megye továbbra  is működteti a helyszínre, a városokba és a községekbe kiszálló oltószolgálatot. Ezt a lehetőséget azok a lakosok használják ki, akik nem tudnak online jelentkezni az oltásra. Ugyanakkor így próbáljuk eljuttatni a vakcinát azokhoz az emberekhez, akik valamilyen oknál fognak nem tudnak eljönni a nagy kapacitású oltóközpontokba" – tette hozzá Jozef Viskupič megyeelnök.

Az oltás folyamatosságának biztosítása érdekében a megye 18 év feletti önkénteseket keres. Minden érdeklődőt várnak, aki segíteni szeretne, és így hozzájárulna a normális élethez való mielőbbi visszatéréshez.

Az oltással kapcsolatos összes információ szlovák és magyar nyelven, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi  linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Minden információt rendszeresen frissítünk a közösségi oldalakon található profiljainkon is (Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa).

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram