Húsvétkor ünnepi menetrend az autóbusz-közlekedésben

9. apríla 2020

Nagyszombat megyében az emberek mozgásának korlátozása idején sem „kapcsoljuk ki” az autóbusz-közlekedést.

A megyében a helyközi közlekedést biztosító autóbuszok a húsvéti ünnepek alatt is a szokásos ünnepi menetrend szerint közlekednek. Valamennyi járat indulási időpontjai megtalálhatóak a helyközi autóbusz-közlekedést biztosító szerződéses szállítmányozók menetrendi grafikonjaiban. Április 8-án és 9-én a szlovák kormány ugyan rendelkezéseivel a minimumra korlátozta az emberek mozgását, azonban a megyében ugyanúgy fognak közlekedni az autóbuszok, mint eddig. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ún. ünnepek közti rezsimben járnak, vagyis az állami és egyházi ünnepek idején érvényes menetrend szerint, további járatokkal kiegészítve. Nagyszombat megye tehát eltekintett az autóbuszjáratok teljes „kikapcsolásától”.

"Az autóbusz-közlekedést biztosító szállítmányozó cégekkel folytatott tárgyalások után úgy döntöttünk, hogy nem folyamodunk az autóbusz-közlekedés teljes korlátozásához. Figyelembe kell vennünk azt, hogy sokan utaznak dolgozni a megyében, akár a saját járásuk határán kívülre is. Sok esetben egészségügyi dolgozókról vagy a szociális ellátást biztosító intézmények alkalmazottairól, vagy hasonló esetekről van szó. Nem akarjuk további intézkedésekkel nehezíteni a munkáltatók és az alkalmazottak helyzetét, ugyanígy az egészségügyi és szociális intézményekben ellátott páciensekét és lakókét sem" – nyilatkozta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

Megelőző intézkedésként már korábban olyan intézkedéseket hoztunk az autóbuszokra vonatkozóan, amelyek védik a gépjárművezetőket és az utasokat is. Továbbiakat is tervezünk. A szállítmányozó cégekkel megállapodtunk abban, hogy minden autóbuszba védőfalakat szerelnek fel a sofőrök biztonsága érdekében.

„A kormány április 8-tól életbe lépő, az emberek mozgását korlátozó intézkedéseivel összhangban azt javasoljuk a lakosoknak, hogy a felesleges félreértések elkerülése érdekében kérjenek igazolást a munkaadójuktól, ha más járásban lévő munkahelyre utaznak. Ily módon fennakadás nélkül és időben eljuthatnak a munkahelyre. Ez olyan megelőző intézkedés, amellyel meggyőződésem, hogy egyszerűsítjük nemcsak a magunk életét, hanem a rendőrség munkáját is” – fűzte hozzá Jozef Viskupič.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram