J. Viskupič: Készen állunk arra, hogy koordináljuk Nagyszombat megye minden lakosának beoltását

16. februára 2021

Nagyszombat megye készen áll arra, hogy saját területén koordinálja a koronavírus elleni oltás folyamatát. Erre a megye 2021. február 11-én a szlovák egészségügyi minisztertől kapott felhatalmazást. A cél, hogy a városokkal és a községekkel együttműködve az oltás minél közelebb történjen a lakosokhoz. Ehhez nagy kapacitású oltóközpontok nyújtanak majd segítséget. Kulcsfontosságú lesz a vakcinák száma, amelyeket az állam biztosít, együttműködve az Európai Bizottsággal.

"Bízom abban, hogy az egészségügyi miniszter általi megbízatás után a gyakorlatban is koordinálni tudjuk majd az oltást a megye területén. Nagyszombat megyének megvan a terve arra vonatkozólag, hogyan kerüljön minél közelebb az oltás a vakcina iránt érdeklődőkhöz. Megfelelő helyiségekkel és személyzettel rendelkezünk, valamint adminisztratív, tárgyi és műszaki szempontból is felkészültünk arra, hogy a megye több tucat településén kialakított nagy kapacitású oltóközpontokban fokozatosan oltani kezdjük a lakosságot. Az oltást fel szeretnénk gyorsítani, mivel szerintünk ez az ördögi körből való kitörés egyetlen módja. Minden a vakcinák mennyiségétől függ, amelyek számának emelkedése márciusban és áprilisban várható" – mondta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

A következő hétvégén, 2021. február 20-án és 21-én a megye az első oltásokat tervezi. Helyszínül a nagyszombati Egészségügyi Középiskola nagy kapacitású oltóközpontja szolgál majd, ahol az oktatási intézmény pedagógusai kapják meg az oltást.

"Intenzív párbeszédet folytatunk az egészségügyi minisztériummal. Már a következő hétvégén készen állunk pedagógusok oltására az első nagy kapacitású nagyszombati oltóközpontunkban. A gyakorlatban teszteljük a modellt, azzal a szándékkal, hogy a következő hetekben fokozatosan több más városban is alkalmazni tudjuk. Első körben Dunaszerdahelyről és Szakolcáról van szó, hogy minden régiónkat lefedjük" – jelezte Viskupič.

A következő hetekben több városban is nagy kapacitású oltóközpontok létesülnek, amelyekben a 18 és 55 év közötti lakosságot oltanák be. Nagyszombat megye arra törekszik, hogy minél hamarabb nagy számban oltani kezdje a lakosokat, eleinte napi több ezret, majd több tízezret. A megye 55 év feletti lakosai öt kórházban kaphatják meg azt a vakcinát, amelynek kicsit problematikusabb a hűtése. Erre nemsokára néhány rendelőintézetben is lesz már lehetőség.

Lucia Šmidovičová, a Nagyszombat Megyei Hivatal Egészségügyi Szakosztálya igazgatójának tájékoztatása szerint "a megye célja a kórházak tehermentesítése, helyiségek vonatkozásában, de főleg személyzetileg. A konzultációkat és a nagy kapacitású oltóközpontokban történő oltást főleg az orvosi rendelőkben dolgozó orvosokkal és nővérekkel együttműködve tudjuk majd megvalósítani. Mindannyiukat arra kérem, hogy jelentkezzenek és segítsenek nekünk."

Az ambuláns orvosok és a nővérek a pomocsockovanim@trnava-vuc.sk e-mail-címen jelentkezhetnek vezetéknevük, keresztnevük, cégnevük, telefonszámuk, e-mail-címük, valamint annak a járásnak a megadásával, ahol tevékenykednek.

Nagyszombat megye a felnőtteket ellátó háziorvosokkal együttműködve mobil oltóegység felállítását is tervezi, amely a mozgásképtelen vagy nehezen járó lakosokat oltaná be közvetlenül a lakóhelyükön.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram