J. Viskupič: Megkezdődik a Havran-hegyi hágó felújítása

18. februára 2021

Nagyszombat megye megkezdi a Pöstyéni és a Nagytapolcsányi járásokat összekötő Havran-hegyi hágóig tartó II/499-es út rekonstrukcióját. A 4,4 kilométer hosszú szakasz előkészítő munkálatai február elején kezdődtek. 2021. február 22-től, hétfőtől folytatódnak a munkák, és a forgalmat ideiglenes közlekedési táblákkal korlátozzák majd. A projektet európai uniós forrásokból, az Integrált Regionális Operatív Program költségvetéséből finanszírozzák. A szerződés szerint az építési munkálatok legfeljebb 12 hónapig tartanak.

"A felújítási munkálatok miatt kérem a styén környékén közlekedő gépkocsivezetők türelmét. A Havran-hágóhoz vezető út régóta várt rekonstrukciója kezdődik el. Európai uniós forrásokból felújítunk egy fontos útszakaszt, amely Nagyszombat és Nyitra megyét köti össze. A munkálatokat több szakaszra bontottuk. A jelenlegi időjárásra való tekintettel közlekedési táblákat helyeznek el, a régi vékorlátokat eltávolítják, a lejtőt megtisztítják, és biztosítják annak stabilitását a hegyszoros legmagasabb pontján lévő útszakaszon. A téli karbantartás befejezése után, körülbelül március közepén, a munka fokozatosan folytatódik az út további szakaszain" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A munkákat ideiglenes közlekedési táblák jelölik, amelyeket a közlekedési felügyelet és a járási hivatal hagyott jóvá. A járművek áthaladását az egyes szakaszokon felváltva, egy sávban biztosítják. Szükség esetén a forgalmat hordozható jelzőlámpával koordinálják.

"Az építkezések befejezése után lesz egy felújított szakaszunk a Krajinský-hídtól a megye határáig. A modernizált út új felülete nagyobb terhelést fog kibírni. Biztonságosabb lesz az autósok és a kerékpárosok számára is, például az új védőkorlátoknak és a vízelvezetésnek köszönhetően. A legfontosabb és hosszú távú előny az út feletti lejtők stabilizálása lesz"  – vetítette előre Viskupič megyeelnök.

Átfogó felújításról van szó. Kilenc gabion támfalat és két mikropile vasbetonküszöböt építenek az út töltései és lejtői stabilitásának biztosítása érdekében. A fal szerkezete drót és kő kosarakból áll majd, amelyeket egy merev georács rögzít a földtesthez.

A kivitelező kiválasztására kiírt közbeszerzésen Szlovákia egész területéről 14 pályázó tett ajánlatot. Az előzetes számításokkal ellentétben a Bánka (Banka) belterületén található II/449-es és II/507-es utak kereszteződésétől a Havran-hegyi átjáróig tartó felújítási munkálatok költsége a felére, 2,2 millió euróra csökkent.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram