Jozef Viskupič: A megbízatási időszakom második fele a megyefejlesztés és a járvány hatásainak enyhítése jegyében zajlik

8. júna 2020

Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök megbízatási idejének első felét az újraindítás, a restart jellemezte. Az utóbbi két és fél évben a megye új vezetőségének sikerült Nagyszombat megyét pénzügyi szempontból stabilabb alapokra helyezni. Mivel a kedvezőbb időszakban Nagyszombat megye gondos gazda módjára viselkedett, és pénzügyi tartalékot képezett, ennek köszönhetően van miből részben enyhíteni a koronavírus-járvány kedvezőtlen hatásait. Pedig Nagyszombat megye még 2018-ban azon megyék közé tartozott, amelyekben a legkevesebb tartalékforrás állt rendelkezésre.

„Sok jó dolgot sikerült végrehajtanunk. A legnagyobb eredmények között kell említenem azt, hogy Galántán megnyitottuk az új szociális szolgáltató központot. Tavaly decemberben adtuk át, és a hírhedt Tiszta Nap nevű intézet felújításával jött létre” – mondta Nagyszombat megye elnöke.

A közlekedést illetően a megye folyamatosan törődik a közúthálózat javításával részben saját, másrészt pedig EU-s forrásokból. E rendszerjellegű hozzáállás szellemében gyors ütemben zajlik az elavult útkarbantartási technika lecserélése is korszerű gépekre.

Annak érdekében, hogy a diákokat a duális képzés rendszerébe csalogassuk, a megye vonzó előnycsomagot állított össze nekik, beleértve az ösztöndíjat és a díjmentes utazást is a megyei helyközi autóbuszjáratokon. Sőt, a Szenicei járásban a megye egyedi közlekedési megoldást tesz lehetővé az ún. autóbusz hívásra járat beindításával. A tervek szerint ezt a szolgáltatást kiterjesztenék a Galgóci, a Pöstyéni és a Szakolcai járások egyes településeire is.

Többéves kihagyás után a kultúra fejlesztése is a prioritások közé került Nagyszombat megyében. A Nagyszombatban működő Ján Palárik Színház új igazgatónőjének köszönhetően ismét a kulturális élmények széles skáláját kínáló központtá vált. Pöstyénben is beindult már az ARTA kulturális és kreatív központ projektjének megvalósítása. A harmadik szektorral együttműködve a megye tulajdonában lévő létesítményben fog működni. A megye új közcélra kívánja kihasználni, ami összhangban van azzal a törekvéssel, hogy leállították a megyei vagyon eladását.

A Pöstyéni repülőtér is jó példája a megyei vagyon „újjáélesztésének”. Miután az utolsó pillanatban sikerült megmenteni a felszámolástól, fokozatosan kezdi átvenni a regionális repülőtér szerepét. Tavaly indultak innen első ízben a történelmi charterjáratok, és újra itt rendezik meg ezentúl a pöstyéni légierő fesztiválját.

„Mandátumunk második felében a koronaválság hatásainak enyhítésére összpontosítunk. A lehető legnagyobb mértékben ugyanakkor folytatni kívánjuk a beindított projekteket is. Kiemelt célunk a szociális infrastruktúra fejlesztése, beleértve a sportközpontokat és az egészségügy területén nyújtott szolgáltatások bővítését is. Az előző vezetéstől nem örököltünk semmilyen előkészített projekteket, ezért új terveket kellett kidolgoznunk. Ha a járvány nem okoz jelentős megtorpanást, akkor a megye erőteljesen fejlődni fog. Mandátumunk fele még hátravan, és meggyőződésem, hogy a megyében élő embereket szolgáló sok hasznos projektet sikerül ezalatt megvalósítanunk” – fűzte hozzá Jozef Viskupič.

A megyének feltett szándéka a közúthálózat felújítására vonatkozó nagy pályázati felhívások hatékonyabb merítése, amihez szükség van az állami szervekkel történő hatékony együttműködésre. Ide sorolható a galgóci közlekedés problémájának megoldása, vagy akár az elkerülő út Szenice és Jablánc mellett, hiszen az utóbb említett két településen át halad a Csehországba vezető egyik forgalmas főút. Ezzel párhuzamosan szeretnénk felgyorsítani az idegenforgalom fellendülését elősegítő kerékpárutak építését. Ez a zöld mobilitást támogató tervünk egybecseng azzal a szintén környezetkímélő igyekezetünkkel, hogy az utasok számára ismét vonzóvá tegyük az autóbusz-közlekedést. 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram