Jozef Viskupič : A megye kérte az Általános Egészségbiztosítót, kössön szerződést a galgóci és a szenicei egészségügyi intézményekkel

3. septembra 2020

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke azzal a kérelemmel fordult az Általános Egészségbiztosítóhoz, hogy értékelje át azt a döntését, miszerint elutasították a szerződés megkötését a megye két egészségügyi intézményével. Konkrétan a Galgóci Városi Rendelőintézetről és a Szenicén lévő  napközis betegellátóról van szó, amely az általános gyógyászat területén működne.

A szerződések megkötése az említett két intézmény esetében nagyon fontos az egészségügyi gondoskodás nyújtása szempontjából, ezért a megye mindent megtesz annak érdekében, hogy átértékeljék az elutasított kérelmeket, és kedvező eredmény szülessen a megyében élő páciensek tekintetében.

A jelenlegi helyzetben az egészségügynek prioritást kell élveznie. A megye aktív szerepet tölt be az egészségügyi politika alakításában, és lehetőségeihez mérten bekapcsolódik annak kimunkálásába. Mindent elkövetünk annak érdekében, hogy a galgóci és a szenicei egészségügyi intézmények egyes teljesítményei ne kerüljenek olyan helyzetbe, hogy nem lesz szerződésük az Általános Egészségbiztosítóval. Személyesen fordultam levélben a biztosító vezérigazgatójához, azt kérve, hogy a korábbi döntéseket vizsgálják felül“, tájékoztatott Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A Galgóci Rendelőintézet Kft.  két új emelet megnyitására készül, ahol palliatív terápiás betegellátást kíván működtetni, törődne továbbá a tartósan beteg páciensekről, és gondozószolgálatot is működtetne. Olyan szakterületeket érintene ez a fekvőhelyes ellátás, amelyek jelenlegi kapacitásai az SZK Egészségügyi Minisztériuma szerint kritikusan alacsony szinten vannak. Ráadásul a rendelőintézet ambuláns betegellátás beindítását is tervezi a fiziátria, vagyis a természetes gyógyászati eljárások, a balneológia és a gyógyászati rehabilitáció területén. Ezen kívül házi gondozószolgálatot biztosító ügynökséget is működtetne. A pácienseknek a kórház elhagyása után olyan szakember bevonásával kínálhatna egészségügyi gondoskodást, aki a kórházban a rehabilitációt végezte a beteggel.

A szenicei napközis betegellátó naponta 35 páciens ellátására képes, akik esetében nem szükséges a kórházi tartózkodás, és az egészségügyi gondjaik például infúziós kezelésekkel is megoldhatóak. Ezek a betegek viszont gyakran nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy  az infúziós terápiát saját maguk fizessék meg.

A napközis betegellátóban az egészségügyi gondoskodást olyan orvosnő biztosítja, akinek sokéves tapasztalata van az aneszteziológia és az intenzív medicína területén. Ez a betegellátó szorosan együttműködik más szakrendelőkkel is. A járási székhelynek számító Szenicének nincs saját kórháza, és a súlyosabb diagnózissal kezelt pácienseknek gyakran ingázniuk kell Szakolcára vagy Mijavába.

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram