Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök nyílt levelét, amelynek címzettje a Szlovák Orvosi Kamara elnöke

19. mája 2020

Ezennel nyilvánosságra hozzuk Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök nyílt levelét, amelynek címzettje a Szlovák Orvosi Kamara elnöke. A megyefőnök ily módon is kifejezi köszönetét az egészségügyi dolgozóknak, közülük is elsősorban azoknak, akik a koronavírus-járvány idején nyújtottak fontos egészségügyi szolgáltatást.

"Tisztelt elnök úr!

Engedje meg, hogy ezzel a nyílt levéllel forduljak Önhöz, amellyel megköszönöm a Nagyszombat megye területén tevékenykedő egészségügyi dolgozók munkáját a koronavírus-járvány idején. Elsősorban azoknak tartozunk köszönettel, akik a frontvonalban küzdöttek a vírus ellen a különféle intézményekben és rendelőkben.

Nagyszombat megye nem fenntartója egészségügyi intézményeknek, ennek ellenére a pandémia kezdetétől állandó kapcsolatban volt a megye területén egészségügyi szolgáltatást nyújtókkal, beleértve mintegy 1600 rendelőt is. Az orvosok kéréseit, amelyek elsősorban az egészségügyi védőfelszerelések nem elégséges számára vonatkoztak, a megyei önkormányzatokat tömörítő SK8 csoporton keresztül kommunikáljuk a Központi Válságstáb, valamint az egészségügyi minisztérium válságstábja felé.

A járvány első szakaszában, amikor állami részről nem rendelkeztek megfelelő számú egészségügyi védőfelszereléssel, saját forrásból biztosítottunk FFP3 típusú légzésvédőket fogorvosok, gyermekorvosok, háziorvosok, tüdő-, onkológus és fül-orr-gégész szakorvosok számára. Munkájuk során ők vannak a legnagyobb veszélynek kitéve, hogy megfertőződnek az új koronavírussal, illetve olyan páciensekkel foglalkoznak, akik legyengült immunrendszerük miatt leginkább hajlamosak a megbetegedésre.

A pandémia további szakaszaiban operatív módon juttatjuk el az orvosoknak a védőfelszereléseket az Állami Tartalékalapból, a megyében összesen hét, ezen belül minden járásban egy-egy helyen. A felszerelések számát saját forrásból, valamint szponzori adományoknak köszönhetően folyamatosan növeljük. Ennek köszönhetően az orvosokat például védőpajzsokkal tudtuk ellátni.

Örömmel tölt el, hogy Nagyszombat megyében a páciensek ötletei és panaszai, valamint saját ellenőrzéseink alapján nincs probléma az egészségügyi ellátáshoz való hozzáféréssel. Az orvosok előre bejelentett, igazolt hiányzása a rendelőkben heti 20 körül mozog. Ezzel kapcsolatban különösen nagyra értékelem, hogy a 60 évnél idősebb, illetve a krónikus betegséggel küzdő orvosok a fertőzés fokozott veszélye ellenére is milyen intenzitással dolgoznak.

Azt is nagyra értékelem, hogy az orvosok rugalmasan alkalmazkodtak a járványhelyzethez, mindezt a szigorú higiéniai előírások betartásával, Szlovákia főhigiénikusának iránymutatása, valamint a különféle szakemberek ajánlásai alapján. A rendelési idő és a rendelők működésének megváltoztatásával, továbbá a páciensek vonatkozásában a telefonon és az e-mailen keresztüli kapcsolattartással hozzájárultak a koronavírus terjedésének csökkentéséhez.

Tisztelt elnök úr!

Engedje meg, hogy ismételten köszönetet mondjak a Nagyszombat megye területén tevékenykedő egészségügyi dolgozóknak a koronavírus-járvány során végzett munkájukért. Meg vagyok győződve arról, hogy az ő szorgalmuknak és bátorságuknak is köszönhetően közösen túljutunk a jelenlegi krízishelyzeten.

Jozef Viskupič
Nagyszombat megye elnöke"

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram