Korona

Aktuálna neprítomnosť lekárov a ich zastupovanie Objednajte sa na vyšetrenie Je Vaše dieťa choré? Neviete sa skontaktovať s jeho pediatrom? Žiadosť o nemocenské - Sociálna Poisťovňa (PN) Žiadosti o OČR - Sociálna Poisťovňa (OČR)
Najbližšia lekáreň, ambulantná pohotovosť alebo nemocnica

     Naživo z centra

Kto?
Očkovaciu stratégiu určuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Prihlasovanie je určené pre ľudí zo skupín určených vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR.

Ako sa prihlásiť?
Prihlasovací formulár na očkovanie korona.gov.sk a posielanie potvrdzujúcich SMS spravuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). V prípade technických problémov sa obráťte na centrálne call centrum 0800 174 174 alebo na call centrum NCZI, denne od 7.00 h do 20.00 h 02/32 35 30 30.

Kde?
V nemocniciach a poliklinikách, respektívne u vybraných ambulantných lekárov.Kedy?
Prosíme, dodržiavajte čas uvedený v SMS potvrdzujúcej termín očkovania. Ak vám prišli dve, rešpektujte druhý termín.

Do centra sa dostavte maximálne 5 minút pred časom uvedeným v SMS. Dlhé rady sa tvoria kvôli tomu, že ľudia prichádzajú zbytočne skoro.

Čo si so sebou priniesť?
Respirátor typu FFP2,
o
bčiansky preukaz,
preukaz poistenca,
prípadne doklad o zamestnaní, respektíve príslušnosti k skupine, ktorej je umožnené prednostné očkovanie podľa platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR. Môže ísť o pracovnú zmluvu.

Dotazníky, ktoré si záujemcovia môžu doma vytlačiť a vyplniť, čo prispeje k skráteniu čakacích dôb, nájdete na tomto odkaze.Kto?
Očkovaciu stratégiu určuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Prihlasovanie je určené pre ľudí zo skupín určených vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR.

Ako sa prihlásiť?
Prihlasovací formulár na očkovanie korona.gov.sk a posielanie potvrdzujúcich SMS spravuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). Virtuálnu čakáreň a informácie o nej nájdete na https://korona.gov.sk/nova-registracia-ockovanie-cakaren. V prípade technických problémov sa obráťte na centrálne call centrum 0800 174 174 alebo na call centrum NCZI, denne od 7.00 h do 20.00 h 02/32 35 30 30.

Obyvatelia vo veku 18-50 rokov s ťažkým zdravotným postihnutím, či ťažkou alebo stredne ťažkou diagnózou sa môžu prihlásiť cez cakarenTT.SK

Kde?
Dunajská Streda, Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Námestie sv. Štefana 3,
Piešťany, Spoločenské centrum Slovenských liečebných kúpeľov, Kúpeľný ostrov 13,
Skalica, Stredná zdravotnícka škola, Lichardova 1, očkovanie prebieha v telocvični na Jatočnej 2046,
Trnava, Stredná zdravotnícka škola, Daxnerova 6,
Trnava, športová hala Družba, Rybníková 15.Kedy?
Prosíme, dodržiavajte čas uvedený v SMS potvrdzujúcej termín očkovania. Ak vám prišli dve, rešpektujte druhý termín.

Do centra sa dostavte maximálne 5 minút pred časom uvedeným v SMS. Dlhé rady sa tvoria kvôli tomu, že ľudia prichádzajú zbytočne skoro.

Čo si so sebou priniesť?
Respirátor typu FFP2,
o
bčiansky preukaz,
preukaz poistenca,
prípadne doklad o zamestnaní, respektíve príslušnosti k skupine, ktorej je umožnené prednostné očkovanie podľa platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR. Môže ísť o pracovnú zmluvu.

Dotazníky, ktoré si záujemcovia môžu doma vytlačiť a vyplniť, čo prispeje k skráteniu čakacích dôb, nájdete tu:
Dotazník – Anamnestické otázky pre pacienta: https://www.health.gov.sk/Zdroje?/Sources/tlacove_spravy/covid-19/Dotaznik_Anamnesticke_otazky.pdf
Poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní: https://www.health.gov.sk/Zdroje?/Sources/tlacove_spravy/covid-19/poucenie-a-pisomny-informovany-suhlas-pacienta-o-ockovani.pdf

KLIKNI NA JEDNU Z  IKON NIŽŠIE

O novom koronavíruse

Koronavírusy sú široká čeľaď vírusov spôsobujúcich ochorenia od bežnej nádchy až po závažnejšie, ako napríklad respiračný syndróm (MERS) a závažný akútny respiračný syndróm (SARS).

Nový typ koronavírusu (SARS-CoV-2) spôsobuje mierne závažné respiračné ochorenie dolných dýchacích ciest COVID-19 (Coronavirus Disease 2019). Prvýkrát bol zistený v decembri 2019 v čínskom meste Wuhan a rýchlo sa rozšíril do ostatných oblastí Číny a do celého sveta.

Pozrite si simulácie ukazujúce, ako sa nový koronavírus v populácii šíri a ako vyrovnať krivku nárastu počtu infikovaných.

V januári 2020 sa izolované prípady začali objavovať v niektorých členských štátoch Európskej únie. Do konca februára 2020 došlo k výraznému zvýšeniu výskytu ochorenia COVID-19 v severnom Taliansku a prípady infikovaných ľudí začala zaznamenávať aj väčšina ďalších členských štátov EÚ.

Pozrite si aktuálnu štatistiku a infomapu šírenia ochorenia Covid-19.Seniorky a seniori patria medzi najzraniteľnejších z pohľadu nákazy novým koronavírusom a komplikácií pri ním spôsobenom ochorení Covid-19. Osoby vo veku 65 a viac rokov preto Úrad verejného zdravotníctva SR dôrazne vyzýva, aby obmedzili pohyb na vonkajšom prostredí na nevyhnutné prípady (napríklad nákup základných potrieb alebo návštevu zdravotníckeho zariadenia), a to na čas medzi  9. a 12. hodinou kedy pre nich budú zároveň vyhradené hodiny v obchodoch.

Zraniteľní sú tiež ľudia so zníženou imunitou a ľudia trpiaci na diabetes, rakovinu alebo kardiovaskulárne
a chronické respiračné ochorenia.

Pripravili sme preto krátky prehľad, ako sa zodpovedne správať voči svojim rodinným príslušníkom, známym
či susedom.

✔️Nezabúdajte, že prenášačom ochorenia môžete byť aj vtedy, ak nepozorujete na sebe žiadne symptómy.

✔️Obmedzte návštevy. Telefonicky alebo online sa zaujímajte o ich zdravotný stav aj o to, ako sa majú.

✔️Ak prídete do osobného kontaktu, noste rúška a dodržujte odstup aspoň 1 meter, ideálne 2-5 metrov.

✔️Majú doma všetko, čo potrebujú? Ponúknite im nákup potravín alebo liekov.

✔️Ak práve potrebujú zaplatiť účty alebo poslať poštu, pomôžte im to vybaviť online, prípadne fyzicky namiesto nich.

✔️Odporučte im preložiť návštevu lekára. Predpis liekov na e-recept je možné vybaviť aj telefonicky.Mýty a fakty

o šírení nového koronavírusu

a o ochorení Covid-19Máte
ďalšie otázky?Pre získanie ďalších všeobecných informácií súvisiacich so šírením nového koronavírusu a ním spôsobovaného ochorenia Covid-19, neváhajte použiť covid.chat, interaktívny chatbot nachádzajúci sa v pravej dolnej časti obrazovky, alebo podobnú službu priamo cez WhatsApp.

 

V prípade, že je váš podnet naozaj relevantný a neodkladný, kontaktujte krízové infolinky:

Úrad vlády SR 0800 221 234 (non-stop)
Úrad verejného zdravotníctva SR 0917 222 682 (non-stop) novykoronavirus@uvzsr.sk

Regionálne úrady verejného zdravotníctva na území TTSK:
Dunajská Streda 0910 459 200 ds.koronavirus@uvzsr.sk
Galanta 0907 996 734 ga.epid@uvzsr.sk
Senica 0907 169 312 se.koronavirus@uvzsr.sk
Trnava 0905 903 053 (non-stop) tt.epida@uvzsr.skPrečítajte si aktuálne informácie o ochorení Covid-19 v našom novom nepredajnom magazíne Zdravá župa. Dozviete sa napríklad:

0910 459 2000907 996 7340907 169 3120905 903 053

Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram