Nagyszombat megye 165 ezer eurós segélyt nyújt a kultúrának

23. júna 2020

A független kultúra az egyik olyan terület, amelyet a koronavírus-járvány a leginkább érintett. Nagyszombat megye ezért 165 ezer eurós segélycsomagot készít a régió kulturális életének megsegítésére. Az összeg egy részét pályázati felhívás által osztják szét a független kultúra szakmai szervezetei között. Az összeg másik részét a megye a színházi művészek és a képzőművészek támogatására használja fel kulturális intézményein keresztül.

"Nagyszombat megye 165 ezer eurós pénzügyi injekciót ad a független kultúra megsegítésére, amely most a túlélésért küzd. A szakmai szervezetek számára 100 ezer eurót különítünk el. Ezt az összeget bér- és rezsiköltségek finanszírozására lehet fordítani, ezek a források a bérleti díjak vagy az energiaköltségek fedezésére szolgálnak. A további anyagi támogatást, amely 65 ezer eurót jelent, a kulturális intézményeinken keresztül osztjuk szét. Két galéria összesen 40 ezer eurót kap a kortárs szlovák művészek alkotásainak beszerzésére, 4 könyvtár pedig összesen 10 ezer eurót új könyvek megvásárlására két kis szlovák kiadótól. A nagyszombati Ján Palárik Színház 15 ezer eurót fordíthat arra, hogy szabadúszó színházi művészeket vonjanak be a külső kreatív csapatba. Ennek a rendkívüli együttműködésnek köszönhetően színpadra állítanak egy eredeti szlovák színművet a 2020/21-es évadban" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A támogatási program fő célja a Covid-19 világjárvány Nagyszombat megye független kultúrájára gyakorolt hatásainak enyhítése. A megyei önkormányzat ezzel a lépéssel szeretné a nehéz időkben is támogatni a nem intézményesített kultúrát, és megőrizni a kulturális kínálat sokszínűségét. Tágabb értelemben ugyanis a kultúra és a művészet közvetlen hatással van a társadalmi elfogadás, a szabadság, továbbá a demokrácia és a civil társadalom megerősítésére.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram