Nagyszombat megye 165 ezer eurós segélyt nyújt a kultúrának

23. júna 2020

A független kultúra az egyik olyan terület, amelyet a koronavírus-járvány a leginkább érintett. Nagyszombat megye ezért 165 ezer eurós segélycsomagot készít a régió kulturális életének megsegítésére. Az összeg egy részét pályázati felhívás által osztják szét a független kultúra szakmai szervezetei között. Az összeg másik részét a megye a színházi művészek és a képzőművészek támogatására használja fel kulturális intézményein keresztül.

"Nagyszombat megye 165 ezer eurós pénzügyi injekciót ad a független kultúra megsegítésére, amely most a túlélésért küzd. A szakmai szervezetek számára 100 ezer eurót különítünk el. Ezt az összeget bér- és rezsiköltségek finanszírozására lehet fordítani, ezek a források a bérleti díjak vagy az energiaköltségek fedezésére szolgálnak. A további anyagi támogatást, amely 65 ezer eurót jelent, a kulturális intézményeinken keresztül osztjuk szét. Két galéria összesen 40 ezer eurót kap a kortárs szlovák művészek alkotásainak beszerzésére, 4 könyvtár pedig összesen 10 ezer eurót új könyvek megvásárlására két kis szlovák kiadótól. A nagyszombati Ján Palárik Színház 15 ezer eurót fordíthat arra, hogy szabadúszó színházi művészeket vonjanak be a külső kreatív csapatba. Ennek a rendkívüli együttműködésnek köszönhetően színpadra állítanak egy eredeti szlovák színművet a 2020/21-es évadban" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A támogatási program fő célja a Covid-19 világjárvány Nagyszombat megye független kultúrájára gyakorolt hatásainak enyhítése. A megyei önkormányzat ezzel a lépéssel szeretné a nehéz időkben is támogatni a nem intézményesített kultúrát, és megőrizni a kulturális kínálat sokszínűségét. Tágabb értelemben ugyanis a kultúra és a művészet közvetlen hatással van a társadalmi elfogadás, a szabadság, továbbá a demokrácia és a civil társadalom megerősítésére.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam

8. marca 2023

Milí pacienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že zdravotnícke zariadenie Zdravá župa, s.r.o. – všeobecná ambulancia pre dospelých bude v dňoch 8.3.-9.3.2023, […]

Viac

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu

14. februára 2023

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu v priestoroch nášho zdravotníckeho zariadenia na Študentskej ulici č. 16 v Trnave. Na vyšetrenie […]

Viac

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram