Nagyszombat megye: a Cirill-Metód út rangos elismerést kapott

14. júna 2021

A Cirill-Metód út megkapta az Európa Tanács Kulturális Útvonalának tanúsítványát. Ez az első ilyen jellegű tanúsítvány, amely a szláv kulturális örökséggel kapcsolatos. A nemzetközi kezdeményezés vezetője Zlín megye, míg Nagyszombat megye önkormányzata a partnerhálózat tagja.

"Nagyszombat megye már 2016-tól tagja a Szent Cirill és Metód Európai Kulturális Útvonal nevű nemzetközi társulásnak. Örömmel fogadtam a hírt, miszerint az Európa Tanács díjazta közös erőfeszítésünket, és megkaptuk az elismervényt. Meggyőződésem, hogy ez a történés az idegenforgalom további fejlődését szolgálja majd" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A Szent Cirill és Metód Európai Kulturális Útvonal társulás már évek óta törekedett a tanúsítvány megszerzésére, amely a tematikus útvonalak magas színvonalának biztosítéka. A siker záloga az Európa Tanács előtti prezentáció volt. A küldöttség tagja volt Martina Janochová, a társulás elnöke, Vania Radeva, a pozsonyi Bolgár Kulturális Intézet igazgatónője és Tatiana Mikušová, a Centrope Szlovák Ház igazgatónője.

A 2013-ban alapított társulást jelenleg 6 közép és délkelet-európai ország 19 hivatalos tagja alkotja. Tevékenységével Cirill és Metód máig ható üzenetét, valamint azokat az értékeket népszerűsíti, amelyek az elfogadáson, továbbá a különböző kultúrákat és vallásokat képviselő emberek közötti párbeszéden alapulnak.

Nagyszombat megye mint a társulás tagja részt vett A Cirill-Metód út partnersége és aktív institucionális hálózata a morva-szlovák határvidéken elnevezésű projektben, amely az Interreg V-A szlovák-cseh operatív program keretében valósult meg. A szlovák és a cseh partnerek két évig dolgoztak a Cirill-Metód út nemzetközi elismertetésének elindításán. Megtörtént az út Nagyszombat megyén és a szomszédos megyéken áthaladó részéinek tagolása, különös tekintettel a történelmileg értékes, valamint az érdeklődésre számot tartó helyekre. A turistautak mentén elhelyezték az út hivatalos logóját is. A Cirill-Metód út elsősorban zarándokok, idősek, fiatalok, gyermekes családok és kerékpározók számára ajánlott.

Több információ a https://www.kulturnecesty.sk/cyrilo-metodska-cesta és a https://www.domcentrope.sk/map_CM/sk/index.html linkeken érhető el.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram