Nagyszombat megye a helyieket és a turistákat egyaránt szolgáló kerékpárutat épített ki a keszölcési komp és Bacsfa között

28. apríla 2021

A SacraVelo – határon átnyúló kerékpáros zarándokutak hálózata a Duna térségében elnevezésű projekt zárókonferenciáját 2021. április 27-én tartották meg, amely az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében valósult meg. Nagyszombat megye legfontosabb aktivitása a keszölcési komp és Bacsfa község központja közötti 4,4 km-es kerékpárút kiépítése volt.

"Modern és biztonságos utat építettünk ki, amely a turistákat és a környező falvak lakóit egyaránt szolgálja. A bicikliút a Páduai  Szent Antalnak szentelt templomot, amely ismert Mária-zarándokhely, rákapcsolja az Eurovelo 6-os nemzetközi kerékpárútra. Örülök, hogy így is támogatni tudjuk a határ menti régió fejlődését" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Az útvonal teljes hosszának egyik fele újonnan épült, a másik pedig a már meglévő helyi út felületén lett kijelölve. A kerékpárút megépítésének összköltsége, amely tavaly augusztus és október között valósult meg, 280 ezer euró volt.

"Az új kerékpárút nemcsak a szakrális turizmust fejleszti, hanem a helyieknek is segítséget nyújt, akik kerékpárral közlekednek munkába vagy iskolába. Örülök, hogy ennek a sikeres projektnek köszönhetően folytatjuk a Csallóköz fejlesztését" – tette hozzá Berényi József, Nagyszombat megye alelnöke.

A SacraVelo projekt 2017 novembere óta a Duna festői környezetében található szakrális emlékhelyek felkeresésével járó aktív turizmus támogatására összpontosít. A projektben részt vevő partnerek Nagyszombat megye, Pozsony megye és Bacsfa község, amely kerékpárközpontot épített ki. A magyarországi partnerek Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye és Szil település voltak.

A projektbe bekapcsolódó partnerek kerékpárutak, kerékpárközpontok és pihenőhelyek építésével, valamint a szakrális emlékhelyekhez vezető kerékpárutak kialakításával járultak hozzá a régiók fejlődéséhez.

"Megyénk három országgal határos, ezért számunkra nagyon fontos, hogy részt vegyünk a határon átnyúló együttműködési programokban"húzta alá Jozef Viskupič megyeelnök, aki a konferencián egyúttal minden résztvevő partnernek megköszönte a sikeres együttműködést.

A projekt jóváhagyott összköltségvetése 2,7 millió euró volt. A költségek 85%-át, azaz 2,3 millió eurót az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozta, 10% állami támogatásból, míg 5% a projektpartnerek saját forrásából valósult  meg.

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram