Nagyszombat megye: A megyeelnök látogatást tett a Szenicei járásban, és köszönetet mondott a koronavírus-járvánnyal való megbirkózásért

2. septembra 2020

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke augusztus 31-én, hétfőn meglátogatta a Szenicei járást.  A munkalátogatás során a megyeelnök megtekintette a felújítás alatt álló III/1151-es útszakaszt Nagypetrős és Aszós települések között.

"Ezen öt kilométeres szakasz rekonstrukciója folyamatban van, és a modernizációnak november elejéig be kell fejeződnie. Az átlátható közbeszerzésnek köszönhetően a feltételezésekhez képest több mint felére sikerült csökkentenünk a felújítási munkák költségeit" – állapította meg Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A nyári szezon végén az elnök megtekintette a Kunovská-gátat, ahol a több mint 30 ezer eurós megyei támogatásból vízi attrakciókat, például kajakokat, állószörföket és vízibicikliket vásároltak. A regionális fejlesztést elősegítő anyagi támogatásnak köszönhetően jelentősen megnőtt e rekreációs területet felkereső látogatók száma.

A megyeelnök a Szenicei Városi Múzeum megnyitásán is részt vett. Mindez az Európai Unió INTERREG programja által támogatott Cseh út projekt keretében valósulhatott meg, amelyben a Brünn mellett fekvő Klobouky város Szenice határon átnyúló partnere. A közelmúltban a Dél-morvaországi Kerületben tett hivatalos látogatás során a megyeelnök és a kormányzó megállapodtak abban, hogy fokozzák az együttműködést a partnerrégiók között, európai uniós forrásokat is felhasználva az új 2021–2027-es programozási időszakban.

"Köszönetet mondtam a legnagyobb szociális szolgáltató intézmény dolgozóinak mindennapi munkájukért. Nagyra értékelem, a folyamatos készenléti állapotukat a Covid-19 járvány idején. A szenicei és az összes többi megyei szociális szolgáltatást nyújtó intézményt pulzoximéterekkel láttuk el. Ezek a berendezések a vér oxigénellátásának mértékét mérik, és így hozzájárulhatnak a potenciális légzési problémák korai felismeréséhez"mondta a megyeelnök a Szenicei Idősek Otthonában tett látogatása után.

A nyár folyamán a megye összesen 40 pulzoximétert szállított 21 olyan szociális szolgáltatást nyújtó intézménybe, amelyeknek a fenntartója. Ezek a berendezések fájdalommentesen mérik a páciensek vérének oxigénellátását, valamint pulzusukat. Ezen információk alapján felmérik a légzőszervi és más életfunkciók állapotát.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram