Nagyszombat megye: A megyei képviselők jóváhagyták néhány uniós támogatásra való kérelem benyújtását

6. mája 2021

A megyei képviselő-testület 2021. május 5-én a nagyszombati Ján Palárik Színház tükörtermében tartotta meg a 2017-2022-es választási időszak soron következő, 23. testületi ülését.

"A mai ülésen az európai uniós támogatások témája dominált. Számos pályázatot készítettünk nagy projektek társfinanszírozására. Ezek között szerepel a megye leghosszabb közúti hídja, nevezetesen a Vág-híd rekonstrukciója Galgócon több mint 5,2 millió euró értékben. Nagyon örülök annak, hogy előreléptünk a kerékpárutak építésében is. Nagyszombatot rá akarjuk kapcsolni a Vág-völgyi kerékpárútra, ezért egy szakaszt szeretnénk megépíteni Zavar és az autógyár között, beleértve a D1-es autópályánál a gyaloghidat is" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Három szakközépiskolát, egy dunaszerdahelyit, a rákfaluit és egy szakolcait érintő, a gyakorlati oktatás fejlesztését szolgáló projekt társfinanszírozását is jóváhagyták A középiskolai diákok számának növelése a gyakorlati képzésben elnevezésű felhívás keretében, több mint kétmillió euró értékben.

A megyei képviselők döntöttek arról is, hogy a kultúra, a sport, az egészségügy és a szociális ellátás területén összesen 600 ezer euró összegű támogatást osztanak szét. A 450 ezer eurós csomagot 316 szervezet kapja meg. A megye fejlesztésére 132 település pedig összesen 150 ezer eurót kap.

A következő napirendi pont az alacsony szén-dioxid-kibocsátás stratégiája volt, amelyet a kerületek közül elsőként Nagyszombat megye önkormányzata fogadott el. Ez a dokumentum azt irányozza elő, hogy 2030-ig 40%-kal csökkenjen a szén-dioxid kibocsátás. A stratégiai dokumentum a Környezetminőség Operatív Program 274 ezer eurós támogatásával készült el. Olyan intézkedések bevezetését javasolja, amelyek a dekarbonizáció folyamatát segítik elő.

"Az üvegházhatású gázok kibocsátását a tömegközlekedés használatával is csökkenthetjük. Jóváhagytunk egy változást, amely július 1-től egységesíti a helyközi autóbuszjáratok tarifacsoportjait. A 62 év feletti utasok 25%-os kedvezményre lesznek jogosultak. Ezenkívül úgy döntöttünk, hogy jóváhagyjuk a 70 év felettiek ingyenes utazását, akik jelenleg 20 centért utaznak minden megkezdett 25 km-enként. A közlekedési vállalatok által kiadott Senior Pass segítségével tudják majd magukat igazolni" – tette hozzá Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke, aki egyúttal a Covid-19 elleni oltás menetéről is tájékoztatta a képviselőket. A megye eddig 62 ezer vakcina beadását biztosította.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram