Nagyszombat megye: A megyei középiskolák leghamarabb a tavaszi szünet után nyithatják meg kapuikat

19. februára 2021

Nagyszombat megye 50 megyei fenntartású középiskolájában 2021. február 22-e, hétfő után is távoktatás útján tartják a kapcsolatot a diákokkal. A Nagyszombat megye szinte minden régiójában tapasztalható rossz járványügyi helyzet miatt a középiskolákban továbbra is a nem jelenléti oktatást alkalmazzák. A helyzetet a tavaszi iskolai szünet után értékelik át, amely 2021. február 27-től március 7-ig tart.

"A legfontosabbnak azt tartjuk, hogy legalább a végzős diákok részére nyissák meg az iskolák kapuit. A jelenlegi járványügyi helyzetben azonban ehhez nincsenek meg a szükséges feltételek. Meglátjuk, mi lesz a tavaszi szünet után. Időközben az 55 évnél fiatalabb pedagógusoknak felkínáljuk azt a lehetőséget, hogy oltassák be magukat a Covid-19 megbetegedés elleni vakcinával. Próbajelleggel ez már most hétvégén megkezdődik a nagyszombati Egészségügyi Középiskolában. Az iskola épületében létrehoztunk egy mobil mintavételi pontot is az antigénes tesztelésre. Nagyon örülök annak, hogy az iskola tanárai és diákjai egyaránt nagyon sokat segítenek ebben, amit hálásan köszönök nekik" – nyilatkozta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Az első nagy kapacitású oltóközpont sikeres premierje után a megye kész arra, hogy ezt a modellt kiterjessze Dunaszerdahelyre és Szakolcára is. Itt szintén az egészségügyi középiskolákban létesülnének oltóközpontok.

A megye folyamatosan figyelemmel kíséri és értékeli az epidemiológiai helyzet alakulását, és felkészül a jelenléti oktatás újraindítására. Az óvodásokkal és az alapiskolásokkal ellentétben a középiskolás diákok döntő többsége járás- vagy akár megyehatárokat lép át az oktatás helyszínére való eljutáskor. Jelentős részük ráadásul kollégiumban lakik.

A távoktatással összefüggésben a helyközi autóbuszjáratok visszavonásig továbbra is szünidei menetrend szerint közlekednek. A menetrendek és az aktuális információk elérhetőek a megye honlapján és a közösségi oldalakon megtalálható profiljain, valamint a három szállítmányozó cég – ARRIVA Trnava, SAD Dunaszerdahely, SKAND Skalica – honlapjain.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram