Nagyszombat megye a negyedik helyen

7. mája 2020

Nagyszombat megye a negyedik helyre került a megyék átláthatóságát illetően azon az idei ranglistán, amelyet a Transparency International Slovensko készített A nyitott önkormányzat projekt keretében. A 2017-ben készült hasonló felméréshez viszonyítva most Nagyszombat megye lényegesen előbbre került a listán, hiszen akkor csak a 7. helyet foglalta el.

Most viszont 15,9 százalékpontot javult, ez az előkelő negyedik helyet eredményezte. „A civil szektor is értékelte azt, hogy teljesítjük az átláthatóság fokozására tett választási ígéretünket. Nyitottá tettük a megyei hivatalt az emberek előtt és a nyilvános ellenőrzés számára is. Ennek tulajdonítható, hogy nagyot ugrottunk előre a ranglétrán, amit a Transparency International Slovensko készített. Még egyéb lehetőségeket is látok a további javulásra. Meggyőződésem, hogy a beindított és most folyamatban lévő projektjeink befejezése után a következő értékelésben még jobb helyezést érünk majd el”– mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Nagyszombat megye a legnagyobb előrelépésnek azt tartja, hogy lényegesen bővítették az embereknek nyújtott elektronikus szolgáltatások körét, továbbá a Nagyszombat Megyei Önkormányzat üléseiről és a szavazásokról közzétett információkat is, valamint a participatív költségvetés teljes körű megvalósítását.

A Transparency International Slovensko elemzésében megállapítja, hogy a szlovákiai önkormányzású megyék a jelenlegi ötödik megbízatási időszak félidejénél átláthatóbbak, mint korábban bármikor. Ez különböző mértékben legfőképpen az új megyefőnökök érdeme, akik a jobbközép koalíciók támogatásának köszönhetően a 2017-es választások után kerültek a megyék élére.

„Örülök annak, hogy a független elemző, a Transparency International Slovensko is megerősítette: a megyék az utóbbi időszakban jelentős előrelépést tettek, és akcióképességüket naponta bizonyítják, most a koronavírus-járvány idején is. Ha a közeljövőben sikerül keresztülvinnünk a hatáskörökre vonatkozó észszerű módosításokat, amelyeket a közigazgatási reform befejezésének keretében javasolunk, meggyőződésem, hogy a megyék a fejlődés motorjaivá válhatnak” – véli Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke, aki egyúttal a szlovákiai megyéket tömörítő társulás, az SK8 elnöke is.

A Transparency International Slovensko jelentésében megállapítja, hogy az utóbbi két és fél évben csaknem 9 százalékponttal javult a megyék átláthatósága, és eléri a 63,3 százalékot (2017-ben csak 54,3 %). A megyék transzparens jellegét tekintve ez az eddigi legnagyobb ugrás, amióta mérik ezt a mutatót. A megyék tevékenysége most sokkal transzparensebb, mint a 100 legnagyobb hazai városé, esetükben 2018-ban 57 százalékos volt ez a mutató. Most először fordult elő az, hogy mind a nyolc megye javulást mutatott fel az átláthatóság területén, méghozzá az értékelt 11 terület közül tízben.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram