Nagyszombat megye aktívan bekapcsolódik a Régiók és Városok Európai Hetébe

29. septembra 2020

Nagyszombat megye először szervez olyan rendezvényt, amelyre a Régiók és Városok Európai Hetének keretében kerül sor. A cél az, hogy a megye ezzel a rendezvénnyel is jobban láttassa magát az európai színtéren.
Szerdán, október 6-án 10 órakor kerül sor arra az interneten megrendezendő szemináriumra (webinárium), amelynek keretében bemutatják Nagyszombat megye Központi Válságalapjának rendszerjellegű megelőző tevékenységét, valamint a természeti katasztrófák okozta károk elhárításával kapcsolatos munkáját. Ez az alap a megye védnökségével működik a tagtelepülések szolidaritásának elve alapján. Munkájában a megye városai és községei vesznek részt.

A megye azt a célt tartja szem előtt, hogy elősegítse a vitát arról, hogy a regionális és helyi önkormányzatok milyen szerepet játszanak a válsághelyzetek menedzselésében és a klímaváltozás negatív következményeihez való alkalmazkodás során. Az angol nyelven folyó webináriumon való részvétel ingyenes. Az alábbi linken üzenet küldésével lehetséges a regisztráció
https://www.survio.com/survey/d/P1N2W6M7Q9L8V0A8F

A Régiók és Városok Európai Hete földrészünkön a regionális fejlesztéssel kapcsolatos legnagyobb rendezvénynek számít, amelyet minden évben megtartanak az Európai Régiók Bizottságának és az Európai Bizottságnak a védnöksége alatt. Idén immár tizennyolcadik alkalommal rendezik meg október 5. és 22. között, elsősorban online térben. Az Európai Unió kohéziós politikájával összefüggő 3 témakörben összesen több mint 500 akcióra kerül sor. A három témakör a következő: a polgári lét erősítése, az összefogás és együttműködés, valamint a zöld Európa.
Tavaly a Régiók és Városok Európai Hetének keretében több mint 330 olyan aktivitásra került sor, amelyek lehetővé tették az ismeretek és a tapasztalatok cseréjét. Ezekbe rekordszámú érdeklődő kapcsolódott be. A regionális és helyi önkormányzatok, az Európai Unió intézményeinek, az egyetemi és a vállalkozói szféra, továbbá a média és a civil társadalom csaknem 9 000 képviselője vett részt az online vitában.

Az Európai Régiók Bizottsága az Európai Unió tanácsadó szerve, amelynek munkájában részt vesznek mind a 27 tagállam képviselői, akiket regionális vagy helyi szinten megválasztottak. A Bizottság állást foglal azokkal az időszerű politikai és jogalkotási javaslatokkal kapcsolatban, amelyek a regionális önkormányzatokra vonatkoznak. Szlovákiát a Bizottságban 9 állandó tag képviseli, ugyanennyi a póttagok száma. Nagyszombat megyét Jozef Viskupič megyeelnök és Berényi József alelnök képviseli.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram