Nagyszombat megye arra ösztönzi a középiskolásokat, hogy vegyenek részt a duális képzésben

5. apríla 2021

Nagyszombat megye tovabbfejleszti a duális közoktatási rendszert, és kedvezménycsomaggal igyekszik ösztönözni a középiskolák diákjait arra, hogy kapcsolódjanak be ebbe a képzési rendszerbe. Olyan egyedülálló oktatási képzésformáról van szó, amely célszerűen ötvözi az elméleti ismeretek megszerzését és azok alkalmazását a mindennapok gyakorlatában. A diákok nemcsak az életrajzukba írhatnak be egy újabb megszerzett képesítést, hanem emellett keresetük is lesz. Jelenleg mintegy 550 szabad helyre jelentkezhetnek a foglalkoztató cégeknél.

"Nagyszombat megyében egy kedvezménycsomaggal ösztönözzük a diákokat arra, hogy kapcsolódjanak be a duális oktatás rendszerébe. Az elsősök indulásként havonta 50 eurós ösztöndíjat kapnak. Emellett jár nekik egy BUSZ kártya is, amellyel az egész megyében ingyen utazhatnak a helyközi autóbuszjáratokon mindaddig, amíg középiskolai tanulmányaikat végzik" – tájékoztatott Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Tavaly augusztushoz képest mostanra több mint egyharmadával növekedett a duális képzésbe jelentkezett középiskolások száma, és elérte a 155-öt. A bejelentkezett iskolák száma is gyarapodott 20-ról 25-re, és a jelek szerint szeptemberre újabb iskolák csatlakoznak. A mostani tanévben a duális képzésben részt vevő munkáltatók száma is emelkedett: a korábbi 169 helyett már 209 munkaadó jelentkezett be a duális képzési rendszerbe.

"Örülünk annak, hogy lényegében a már egy éve zárva tartó iskolák és üzemrészlegek ellenére csak minimálisan csökkent a duális képzésben részt vevő elsősök száma, 271-ről 258-ra. Az állam 1000 eurót térít meg diákonként azoknak a munkáltatóknak, amelyeknek a járványhelyzet miatt növekedtek a költségeik" – mondta Stanislav Pravda, a Nagyszombat Megyei Hivatal Oktatásügyi Szakosztályának igazgatója.

A diákok 2021. április 8-ig küldhetik el a jelentkezési ívet a középiskolai képzésben való részvételre, ezt a diák törvényes képviselője vagy a nagykorú diák postázhatja az alapiskola igazgatójának. Nagyszombat megye az általa fenntartott 45 szakközépiskolában tanulmányi és szakmai képzések színes skáláját kínálja a diákoknak. Szeptemberben összesen 3721 diákot vehetnek fel ezekbe az oktatási intézményekbe. A jelenlegi tanévhez képest ez 154 főnyi emelkedést jelent.

A középiskolákról az érdeklődők áttekintést szerezhetnek a Hova középiskolába című online kiadványban. Több információ itt érhető el az iskolákról és a Nagyszombat megyei duális képzésben részt vevő munkáltatókról: https://www.trnava-vuc.sk/12218-sk/dualne-vzdelavanie. További információk az alábbi elérhetőségeken szerezhetők: info.dual@trnava-vuc.sk vagy  033 55 59 425.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram