Nagyszombat megye bemutatta a krónikus betegségben szenvedők oltásra való jelentkezési rendszerét

31. marca 2021
  1. március 30-án, kedden Nagyszombat megye bemutatta a cakarenTT.SK rendszerét. Ez a rendszer jelentkezési lehetőséget biztosít az oltásra a 18 évnél idősebb, súlyos fogyatékkal élő vagy krónikus betegségben szenvedő lakosok számára. Azok az 50 év feletti gondozók és alkalmazottak is jelentkezhetnek, akik kapcsolatba kerülnek az utasokkal vagy az ügyfelekkel. Az érdeklődőket a három nagy kapacitású megyei oltóközpont valamelyikébe hívják oltásra, és az AstraZeneca vakcinát kapják meg.

"Nagy örömmel tölt el, hogy elindítottuk a saját regisztrációs rendszerünket a fogyatékkal élő személyek számára, illetve azok számára, akiknél a meglévő betegségük növeli a Covid-19 súlyos lefolyásának kockázatát. Nagy előny, hogy amennyiben azok az emberek, akik a központi regisztrációs rendszeren keresztül jelentkeztek, nem érkeznek meg az oltási központba, vagy ha egy adott napon kevesebb ember regisztrált az oltásra mint amennyi vakcina rendelkezésre áll, akkor erre reagálni tudunk, és meghívhatunk kockázati csoportokba tartozó oltás iránt érdeklődőket" – mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

A megyei formanyomtatványon keresztül azon súlyos fogyatékkal élők és súlyos vagy közepesen súlyos krónikus betegségben szenvedők  jelentkezhetnek könnyen és gyorsan, akik esetében a meglévő betegségük növeli a Covid-19 betegség súlyos lefolyásának kockázatát, és akik nem felelnek meg a központi váróteremben meghatározott életkorbeli feltételnek. Bizonyos foglalkozású, 50 évnél idősebb emberek is jelentkezhetnek. Az egyes csoportokat a Szlovák Köztársaság Egészségügyi Minisztériumának jelenleg hatályos rendelete pontosan meghatározza.

A várólistán szereplők közül csak azok jelentkezzenek, akik nem regisztráltak a vakcinacia.nczi.sk honlapon. A cakarenTT.SK weboldalon történő regisztráció esetén már nem szükséges jelentkezni a vakcinacia.nczisk.sk honlapon, ahol az  50 év feletti lakosok jelentkezhetnek.

"A szabad helyek számától függően felajánljuk a várólistán szereplőknek, hogy a Nagyszombat megyében működtetett három nagy kapacitású oltóközpont egyikében beoltathatják magukat az AstraZeneca vakcinával. Közülük az elsők beoltását április 3-án, nagyszombaton tervezzük. Jelenleg több mint 500 jelentkezőt regisztrálunk, és azt feltételezzük, hogy ez a szám gyorsan növekszik majd" – jelezte Viskupič.

A három nagy kapacitású megyei oltóközpontban, Nagyszombatban, Szakolcán és Dunaszerdahelyen eddig több mint 27 ezer embert oltottak be az AstraZeneca védőoltással. A megye készen áll arra, hogy gyors ütemben beoltsa a lakosságot, és a rendelkezésre álló vakcinák számától függően kész további oltóközpontok létrehozására is más városokban.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram