Nagyszombat megye büntetőfeljelentést tett a Čistý deň nonprofit szervezet tevékenységével kapcsolatban

18. júna 2021

Nagyszombat megye 2021. június 18-án, pénteken bűncselekményre utaló jelek miatt feljelentést tett a Čistý deň nonprofit szervezet ellen a Szlovák Köztársaság Főügyészségén. Ezekkel a jelekkel a megye akkor szembesült, amikor a folyamatban lévő bírósági perekre készült, amelyek során a közvagyont védi a Čistý deň nonprofit szervezet ellenében.

"A Čistý deň nonprofit szervezet több bírósági pert is kezdeményezett, amelyekkel a Galánta Hódi városrészében lévő ingatlant szeretné megszerezni Nagyszombat megyétől. A perre való felkészülés során több mindenre fény derült. Elsősorban a közpénzek megszerzéséről és felhasználásáról van szó, mégpedig a drogellenes alapból és egyéb támogatásokból. Ezen információk súlyossága miatt úgy döntöttünk, hogy büntetőfeljelentést teszünk, amelyet eljuttattunk a főügyészségre" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke, hozzátéve, hogy a megye ezzel a módszerrel hívja fel a büntetőeljárásban részt vevő szerveket, hogy vizsgálják meg azokat a körülményeket, amelyek arra utalnak, hogy magánszemélyek törvénytelen meggazdagodása történt.

Nagyszombat megye 2018. november 20-án már beadott egy keresetet, amelyben kérte az ingatlan kiürítését, amelyet a Čistý deň egy kölcsönvételi szerződés alapján használt. Ennek köszönhetően a 2018. július 24-én kötött kölcsönvételi szerződés szabályos felmondásával megszűnt a szerződéses viszony, mégpedig azután, hogy a szervezetnek megszűnt az akkreditációja. A megye álláspontja szerint a nonprofit szervezet ettől az időponttól kezdve nem jogszerűen használja a szóban forgó ingatlant, amivel jogosulatlanul beavatkozik annak tulajdonviszonyaiba.

"Az első épülethez hasonlóan, amelyet a Čistý deň visszaadott nekünk, a másikban is szociális szolgáltatásokat szeretnénk nyújtani. Ezúttal azonban bővíteni akarjuk a kapacitást, hiszen Nagyszombat megyében jelenleg 750-en várnak arra, hogy elhelyezést nyerjenek valamelyik szociális otthonba. A nonprofit szervezet obstruktív magatartásával ezt hosszú ideje akadályozza" – jegyezte meg Viskupič.

Nagyszombat megye idén májusban beperelte a Čistý deň nonprofit szervezetet, amivel visszaköveteli az indokolatlanul elért  vagyongyarapodást. A szervezetnek 83 ezer eurót kellene fizetnie a megyének a Galánta Hódi városrészében található épület 2018-tól tartó jogosulatlan használatáért. A bíróság ebben az ügyben 2021. május 26-án, szerdán adta ki a fizetési felszólítást. Az ezzel párhuzamosan zajló perben a megye azért küzd, hogy visszakapja ezt az épületet.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram