Nagyszombat megye elnöke a megyei önkormányzatok hatásköreinek bővítéséről tárgyalt a miniszterelnök-helyettessel

1. júna 2020

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke pénteken hivatalában fogadta Štefan Holý miniszterelnök-helyettest. Jozef Viskupič egyúttal a megyei önkormányzatokat tömörítő SK8 csoport elnökeként is  tárgyalt a  kormányfőhelyettessel. A  megbeszélésen a  közigazgatási reformról és a  jogalkotási folyamatról volt szó.

Az SK8 a  közigazgatási reform folyamatának befejezését szorgalmazza a  decentralizáció és a  szubszidiaritás elvei alapján. Az önigazgatású megyék célja az önkormányzatok finanszírozási rendszerével összefüggésben a  megyék pénzügyi autonómiájának megerősítése.

Az új kabinet kormánynyilatkozata azzal számol, hogy létrejön a  közigazgatás szerkezeti reformját kidolgozó szakbizottság, amelynek munkáját a  szlovák kormányhivatal keretében a  törvényalkotásért és a  stratégiai tervezésért felelős miniszterelnök-helyettes felügyeli majd.

„Érzékelem, hogy nagy az igény a  változásra, több helyről halljuk, hogy a  jelenlegi közigazgatási rendszernek sok a  hiányossága. Ezért részletekbe menő elemzést dolgozunk ki, és olyan üzemképes modellt igyekszünk kialakítani, hogy a  változások után az emberek ténylegesen megtapasztalják az előnyeit. Fontos, hogy a  rendszer bonyodalmaktól mentesen működjön. Őszinte törekvésünk, hogy hamarosan olyan szakemberekből álló munkacsoportot hozzunk létre, amely előkészíti a  szükséges változásokat, és megoldja az ezzel kapcsolatosan felmerülő problémákat“ – nyilatkozta Štefan Holý.

A  megbeszélésen téma volt a  törvényalkotási folyamat megváltoztatása is. Jozef Viskupič a 8 megyét alkotó SK8 társulás képviseletében úgy fogalmazott, hogy „a megyei önkormányzatokat állandóan kihagyják a  törvényalkotási folyamatból, és nem vonják be a  törvények véleményezési folyamatába sem. Megkértem a miniszterelnök-helyettes urat, hogy személyesen ügyeljen kormánya  kormány törvényalkotási szabályainak betartására, amelyek rögzítik ezt a  kötelezettséget“.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram