Nagyszombat megye első körben 300 ezer eurót osztott szét a megye fejlesztési alapjából

14. júna 2021

A Nagyszombat Megyei Önkormányzat kiértékelte a Nagyszombat Megyei Fejlesztési Alaphoz érkező pályázati felhívás első évének első fordulóját, amely a kerület fejlesztését tűzte ki célul. A rendelkezésre álló 450 ezer eurós teljes összegből első körben 300 ezer eurót osztottak szét. A megye 12 projektet támogatott 12 ezertől 60 ezer euróig terjedő összeggel.

"Sikeresen elindítottuk az új alapot, amely Nagyszombat megye fejlődését és népszerűsítését szolgálja. 72 kérelmet bíráltunk el. Első körben 300 ezer eurót osztottunk szét 12 projektre. A projektek olyan megoldásokat kínálnak, amelyek az egyes régiókban javítják az életminőséget vagy fejlesztik a turizmust. Támogatni fogjuk a fiatalokkal és a közösségekkel kapcsolatos munkát, valamint az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodást segíötleteket. A második körben, amelyre augusztus végéig lehet pályázni, 150 ezer euró van előkészítve" – ismertette Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A sikeres projektek közhasznúak és innovatívak, a régió általános fejlődéséhez, az üzleti készségek fejlesztéséhez, a foglalkoztatás fenntartásához vagy az infrastruktúra felújításához járulnak hozzá. A pénzügyileg támogatott projektek olyan szervezetek és önkormányzatok tevékenységei és rendezvényei, amelyek az egész megyét érintik vagy a régión átívelőek, valamint amelyek nagyobb pénzügyi keretet igényelnek. Ilyen például a Sasvár-Morvaőrben található zsinagóga felújítása, az autizmus-spektrumzavarral küzdő nagyszombati tanulók oktatásának fejlesztése, a királyrévi parkban vízmegtartó intézkedések végrehajtása vagy a középiskolások nem formális oktatásának projektje.

Első körben 75 pályázat érkezett be, amelyek közül három nem teljesítette az adminisztratív feltételeket. Az értékelő bizottság 72 pályázatot bírált el, amelyekkel a pályázók összesen csaknem 2,7 millió eurót igényeltek.

Az első körben elbírált pályázatok listája, valamint a második fordulóban benyújtott pályázatokhoz szükséges elektronikus űrlap a https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021 linken érhető el. A második fordulóban a beadási határidő 2021. augusztus 31-e. A támogatás minimális összege 10 ezer euró. Pályázatokat nyújthatnak be városok és községek, jogi és természetes személyek (vállalkozók), ha ezek székhelye vagy állandó lakhelye Nagyszombat megyében van, illetve ha a megye lakosainak biztosítanak szolgáltatásokat.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram