Nagyszombat megye és szociális ellátó intézményei készülnek a COVID-19 pandémia második hullámára

17. júla 2020

Nagyszombat megye és szociális ellátó intézményei készülnek a COVID-19 pandémia második hullámára. Az intézményekben szigorú intézkedések érvényesek, a lakók és az alkalmazottak maximális védelme érdekében.  A jelenleg érvényes szlovákiai tisztifőorvosi rendelkezések keretén felül a megye egy sor ajánlást jelentetett meg. 

„Nagy odafigyeléssel és következetesen figyeljük az aktuális helyzet változásait. Szociális ellátó intézeteinkben érvényesek a szigorú megelőző intézkedések. Világos szabályok érvényesek a látogatók esetében. Kiadtunk egy ajánlást is, amely értelmében a külföldről hazatérő alkalmazottjaink 5 napig házi karanténban legyenek. Ezt követően a megye költségeire letesztelik őket a COVID-19 vírus jelenlétét vizsgálva,” mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

A látogatás a szociális ellátó intézetek hivatalos, esetleg megbízott képviselőjével történő egyeztetések után lehetséges meghatározott időszakonként, hogy elkerüljük több személy együttes jelenlétét. Ezen okból kifolyólag a látogatások kijelölt – lehetőleg kültéri területen történnek. Fekvő- és végső stádiumban levő betegek esetében természetesen a benti helyiségekben.  Az intézmények vezetői a megyétől eligazítást kaptak, hogy saját válságstábjuk döntése értelmében a látogatásokat saját hatáskörben bármikor megtilthatják.

Szükség esetén a megye felkészült további – a lakók és alkalmazottak védelmét szolgáló - intézkedéseket hozni, ahogy ez az eddigiek során is sikeresen megtörtént.  A második hullám leküzdésére – tekintet nélkül a fertőzéshullám intenzitására és hosszára, fontos lesz elégséges számú védőfelszerelést és eszközt biztosítani.

Az esetleges második hullám elleni intézkedések egyes fázisai központi koordinálásának céljából a Szlovákiai Központi Válságstáb ülésére kedden került sor, amelyen az SK8 elnökeként részt vett Jozef Viskupič megyeelnök.  A többi megyeelnökkel együtt tagja lett a Szlovákia Kormánya Pandémiai Bizottságnak, így véleményezni fogja a második hullámra való felkészülés javasolt feladatait. A lakosság megvédése nemcsak az államnak és szerveinek jelent kihívást, hanem - átfogó területi megoldások helyett a fertőzési gócokban a helyzet célzott kezelésével - az önkormányzatok számára is.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram