Nagyszombat megye EU-s forrásokból építi ki a Vág-völgyi kerékpárút első szakaszát

16. apríla 2021

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat vissza nem térítendő támogatást nyert el az Integrált Regionális Operatív Programból a Vág-völgyi kerékpárút négy szakaszából az első kiépítésére a megye területén. A Nagyszombat és Trencsén megye határától Pöstyén Bodona városrészéig tartó 3,6 km-es szakasz kiépítése mintegy négy hónapig tart majd, és a közbeszerzési eljárás felülvizsgálata után már idén nyár végén elkezdődik. A projekt teljes költségvetése 490 ezer euró, amelyből mindössze 5% a megye önrésze.

"Amikor a megye választott képviselői lettünk, már el is kezdtük a Vág-völgyi kerékpárút projektjének előkészítését, amely a megye egyik prioritása. Sikeresen túljutottunk a nehéz előkészítésen, és ennek fényében is nagyra értékelem, hogy EU-s forrásokból közel félmillió eurót sikerült szereznünk a kerékpárút első szakaszának kiépítésére Nagyszombat megye területén, mégpedig a kerület határa és a pöstyéni vasúti híd között. Meggyőződésem, hogy hasonlóan sikeresek leszünk a további három tervben lévő szakasz esetében is, amivel jelentősen hozzájárulunk majd a kerékpáros közlekedés és a kerékpáros turizmus infrastruktúrájának fejlesztéséhez" – mondta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

A jóváhagyott projekt részeként kerékpárutakat építenek, illetve újítanak fel. Ehhez társul az ún. kiegészítő kerékpáros infrastruktúra is, amelynek keretében árnyékolt pihenőhelyet alakítanak ki a kerékpárosoknak padokkal és kerékpárállványokkal.

A kerékpáros közlekedéssel kapcsolatban Nagyszombat megye egyik fő célja a fenntartható mobilitás és az idegenforgalom támogatása. A Vág-völgyi kerékpárútnak közvetlen összeköttetést kellene kialakítania olyan fontos ipari települések mint Pöstyén, Felsőszerdahely (Horná Streda), Szered és Galgóc között mintegy 60 kilométeres hosszúságban.

A megye már vissza nem térítendő támogatást igényelt a Szered-Súr (Šúrovce) szakaszra, amelyet jelenleg adminisztratív szempontból ellenőriznek. Hasonló kérvények beadását készítik elő a Súr-Felsőzélle (Horné Zelenice) és a Felsőzélle-Galgóc szakaszokra. Ezek támogatásáról a megyei képviselő-testület 2020. december 9-i ülésén határozott. Ezzel kapcsolatban a megye fokozatosan halad a kerékpárút alatti telkek tulajdonviszonyának rendezését illetően. Idén tavasszal két szerződést írt alá ezek bérléséről a Szlovák Vízgazdálkodási Vállalattal.

 

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram