Nagyszombat megye EU-s pénzforrásokból korszerűsíti galériáit Nagyszombatban és Szenicén

8. apríla 2021

Nagyszombat megye további két olyan projektje lett sikeres, amelyek célja a megújítható energiaforrásokból származó energia fokozottabb hasznosítása a megye által fenntartott intézményekben. A Nagyszombatban székelő Ján Koniarek Galériába és a Szenicén működő  Ján Mudroch Erdőháti Galériába több mint 320 ezer eurós pénzcsomag érkezik erre a célra EU-s forrásokból. Az utóbbi időszakban a megye egyébként már több mint 2,5 millió eurós uniós támogatást kapott ugyanerre a célra az általa fenntartott további 9 intézményben, a cél itt is az épületek energetikai hatékonyságának fokozása volt. Ezek közé tartozik több kulturális intézmény, középiskola és szociális otthon is.

"Ezekben a nehéz időkben jó hírünk van a kultúrakedvelők számára. Hamarosan hőszivattyúk segítségével lesz biztosítva a nagyszombati és a szenicei galéria termeinek fűtése. Összekapcsoljuk a kellemeset a hasznossal. Környezetkímélőbb és olcsóbb megoldásokra térünk át. Így több forrásunk marad az értékes műalkotások bemutatására és az azokkal való törődésre. A látogatókat és az alkalmazottakat is komfortosabb körülmények várják a galériákban" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A beruházással kapcsolatos összes költség 95%-át Az életkörnyezet minősége elnevezésű operatív program forrásaiból fedezik, amit vissza nem térítendő támogatásként kap a megye. A nagyszombati galéria 158 720,20 eurót kap, a szenicei pedig 161 971,49 eurót. E két felújítás megvalósítása után elmondható lesz, hogy a megye eddig 11 olyan projektet hajtott végre összesen 2,8 millió eurós értékben, amelyek célja a  hőenergetikai hatékonyság fokozása a megyei intézményekben.

Nagyszombat megye a környezet minőségének javítására, valamint az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való átállásra irányuló tevékenységéről a Zöld megye elnevezésű Facebook-profilján tájékoztat (https://www.facebook.com/ZelenyKrajTTSK).

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram