Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve

23. júna 2020

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat tudatja, hogy 2020. június 30-án Nagyszombat megye Hivatalának parlamenti helyiségében, a második emeleten lesz a Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve elnevezésű stratégiai dokumentum értékeléséről szóló jelentés nyilvános megtárgyalása, amely a megye közlekedési fejlesztési terveit taglalja.

A nyilvános fórumra a Szlovák Nemzeti Tanács azon 2006/24. Tt. számú törvényének 11. §-a és későbbi módosításai értelmében kerül sor, amely a környezetre gyakorolt hatások megítélésére vonatkozik.

Egyidejűleg tájékoztatjuk Önöket arról, hogy a szóban forgó stratégiai dokumentum értékeléséről szóló jelentés 2020. május 29-én felkerült a megyei honlapra, és itt elérhető: https://www.trnava-vuc.sk/9120-sk/oznamy/ Ugyanígy a Nagyszombati Kerületi Önkormányzat hivatalos hirdetőtábláján is ki van függesztve.

Kérjük, hogy részvételi szándékát a fórumon 2020. június 25-ig szíveskedjen jelezni a következő elérhetőségen: sirotiakova.zuzana@trnava-vuc.sk.

Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve

A Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve elnevezésű stratégiai dokumentum (szlovák rövidítése: PUM TTSK) az egyik kulcsfontosságú stratégiai dokumentum, amely a megye közlekedési problémáinak és a közlekedés egyes résztvevőinek szerteágazó igényeit igyekszik megoldani egy rendszeres folyamat keretében. Ennek során sor került a jelenlegi helyzet elemzésére, a víziók, a célok és a szándékok meghatározására, a megfelelő intézkedések kiválasztására, azok erőteljes kommunikációjára, a megfigyelésre és az értékelésre.

A Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve elnevezésű stratégiai dokumentum a hasonló nevű projekt keretében készült, amely A Nagyszombat megye fenntartható mobilitási tervének kidolgozása stratégiai dokumentum nevet viseli. Nagyszombat megye az említett stratégiai dokumentumban foglaltakat az Integrált Regionális Operatív Program támogatásának köszönhetően ülteti át a gyakorlatba. A projekt társfinanszírozásban kerül megvalósításra az Európai Regionális Fejlesztési Alap és az állami költségvetés forrásaiból.

A Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve stratégiai dokumentum alapját képezi majd olyan beruházási és nem beruházási jellegű intézkedésekre vonatkozó döntéseknek, amelyek biztosítják Nagyszombat megye területén a közlekedés és a mobilitás rendszerének fenntartható fejlesztését. A megye fenntartható mobilitási terve és annak mellékletei választ adnak arra a kérdésre, hogy milyen közlekedési projekteket szükséges támogatni az Európai Unió forrásaiból infrastrukturális, üzemviteli és szervezési területen.

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat a környezetre gyakorolt hatások megítélésére vonatkozó 2006/24. Tt. számú törvény 11. §-a és későbbi módosításainak megfelelően 2019. március 14-én juttatta el a Nagyszombati Járási Hivatalnak a szóban forgó stratégiai dokumentumról készült jelentést.

Ezt a dokumentumot megvitatja és jóváhagyja Nagyszombat megye képviselő-testülete is. Az elfogadásra kerülő dokumentum a jövőbeni területfejlesztési tervek egyik kiindulópontja lesz, és egyidejűleg kötelező érvénnyel bír majd a közlekedési fejlesztési tervekre nézve is.

2019 április 24-én Nagyszombat megye székházában (Starohájska u. 10.)hirdetőtáblán A Nagyszombat megye fenntartható mobilitási terve kidolgozásának folyamatában két dokumentumot függesztettek ki:

A stratégiai dokumentum értékelésének mértékére vonatkozó tájékoztatás,
A stratégiai dokumentum értékelésének mértéke.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram