Nagyszombat megye fokozatosan megnyitja kulturális intézményeit

6. mája 2020

A COVID-19 koronavírus-járvány elleni megelőző intézkedések enyhítésével összhangban Nagyszombat megye fokozatosan megnyitja kulturális intézményeit. Megnyílnak a múzeumok, galériák és könyvtárak. A közművelődési intézetek, színház vagy csillagvizsgáló – amelyek működése tömeges rendezvények szervezéséből áll -, a nyilvánosság számára továbbra is zárva maradnak. A megye jelenleg a tisztifőorvos eligazítására vár és ellátja az alkalmazottakat egészségügyi védőfelszereléssel. A hat múzeum, két galéria és négy könyvtár megnyitásának pontos időpontját az elkövetkező napokban ismertetjük meg a nyilvánossággal.

„A megye lakosai és a kultúra szempontjából az nagyon jó hír, hogy legalább némely kulturális intézményünket meg tudjuk nyitni. Pillanatnyilag a tisztifőorvos eligazítására várunk, és abban a pillanatban, amikor a helyzet engedi, könyvtárainkat, galériáinkat és múzeumainkat is megnyitjuk. Természetesen a működésük csak a higiéniai feltételek betartásával lesz elképzelhető. Védeni akarjuk alkalmazottainkat és természetesen látogatóinkat is,” jelentette ki Jozef Viskupič Nagyszombati megyeelnök.

A megye kapcsolatot tart a kulturális minisztériummal a koronavírus-járvány kultúrára gyakorolt hatásait és következményeit illetően. Az államnak anyagi forrásokat kellene elkülönítenie a megyei kulturális intézmények – amelyekből Szlovákiában 220 van - veszteségeinek mérséklésére és hasonlóan a nem fenntartói státuszú kulturális intézmények anyagi támogatásának pótlására, amelyeket az önkormányzatok bevételeik kiesése és az ismert intézkedések következtében csökkentettek.

Nagyszombat megye fenntartói minőségében 18 kulturális intézményt működtet, amelyekben 331 alkalmazott dolgozik. A jelenlegi helyzet jelentősen befolyásolta ezen intézmények működését. A koronavírus-járvány elleni megelőző intézkedések hatására a pénzügyi veszteségeik március és április hónapokban elérik a 110 ezer eurót. Ez az összeg - a kulturális és közösségi rendezvények tiltása miatti saját bevételek és a bezárás következtében elmaradt (belépőjegyek, tagdíjak, kulturális utalványok, stb.) kieséséből adódik össze. Ez a helyzet legnagyobb mértékben a Nagyszombati Ján Palárik Színházat érintette, amelynek két havi – március, április - vesztesége több, mint 77 ezer euró volt.

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram