Nagyszombat megye három nagy kapacitású oltóközpontjában a hétvégén újabb 8700, összesen már csaknem 27 500 személyt oltottak be

22. marca 2021

Nagyszombat megyében az elmúlt hétvégén, 2021. március 20-án és 21-én 8 és 18 óra között is folytatódott a Covid-19 megbetegedés elleni oltás a három nagy kapacitású oltóközpontban. További 8702 személy kapta meg az első adag oltóanyagot az AstraZeneca társaság vakcinájából. Dunaszerdahelyen 2860, Szakolcán 1870, Nagyszombatban pedig 3972 embert oltottak be. A megye öt hétvégén eddig összesen már csaknem 27 500 személyt védett meg a vírustól az oltással.

"Újabb sikeres hétvége áll mögöttünk. Újabb közel 8700 személyt oltottunk be, ami a három nagy kapacitású oltóközpontban eddig beoltottak összlétszámának mintegy egyharmadát jelenti. Öt hétvége alatt már több mint 27 ezerre tornáztuk fel ezt a számot. A rendelkezésre álló vakcinák számától függően szeretnénk folytatni ezt a növekvő tendenciát. Ennek érdekében az együttműködés reményében valamennyi járási székhelyt megszólítottuk. A szerdai online megbeszélésen tájékoztattam a polgármestereket az oltás eddigi menetéről, valamint a további oltóközpontok létesítéséről is" – mondta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

A nagyszombati Egészségügyi Középiskolában berendezett oltóközpontot szombaton a megyeelnök társaságában megtekintette Peter Paška galántai, Miroslav Kollár galgóci és Peter Jančovič pöstyéni polgármester.

Néhány hét múlva elkezdődik az oltási stratégia négy szakaszának második fázisa. Ennek keretében az eddig beoltottak az AstraZeneca társaság második vakcináját kapják majd meg, egyúttal pedig szeretnék fenntartani az első adaggal beoltottak eddigi magas számát is. A megye emellett arra is számít, hogy nemsokára újabb, a nagy kapacitású oltóközpontokban való oltásra alkalmas vakcinák is elérhetőek lesznek, például a Johnson & Johnson konzorciumé.

A hétvégén Jozef Viskupič megyeelnök a nagyszombati nagy kapacitású oltóközpontban fogadta Eduard Hegert, a Szlovák Köztársaság miniszterelnök-helyettesét, pénzügyminiszterét és jelenleg megbízott egészségügyi miniszterét, valamint Jana Ježíkovát, a Szlovák Köztársaság Egészségügyi Minisztériumának államtitkárát. Megvitatták, hogyan lehetne tökéletesíteni az új jelentkezési lapot és az oltásra jelentkezők listájának kezelési módjait, amelyekért a Nemzeti Egészségügyi Információs Központ a felelős.

"Többször előfordul, hogy az oltási időpontokat későbbre tolják, vagy ugyanazt az időpontot több ember is megkapja. Ez ideiglenesen lelassítja az oltás menetét az oltóközpontokban. Ennek ellenére folyamatosan azon dolgozunk, hogy minél több embert tudjon fogadni a központ, amivel igyekszünk csökkenteni a várakozási időt. Ezért köszönetet mondok a szervezőknek és a rendőröknek, akik a helyszínen segítenek nekünk" – tette hozzá Viskupič megyeelnök.

Az oltás iránt érdeklődő személyek a központi elektronikus rendszeren keresztül regisztrálhatnak. A megyei szervezők azt kérik tőlük, hogy az oltás megerősítő SMS-ben kapott időpontjától csak néhány perccel korábban érkezzenek. Amennyiben még hamarabb jönnek, felesleges várakozás lehet a vége.

Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram