Nagyszombat megye: hétvégén 7200 embert oltottak be, közülük több mint 300-an a cakarentt.sk oldalon keresztül regisztráltak

19. apríla 2021

Nagyszombat megye nagy kapacitású oltóközpontjaiban a hétvégén, 2021. április 17-én és 18-án is oltottak a COVID-19 betegség ellen. Az AstraZeneca védőoltás első adagját összesen 7205 személy kapta meg, ebből 1716 embert Dunaszerdahelyen, 1298-at Szakolcán és 4191-et Nagyszombatban oltottak be. A beoltottak között 300 olyan személy is volt, akik súlyosan egészségkárosodottak vagy más súlyos diagnózisuk van. Ők a cakarenTT.SK honlapon keresztül jelentkezhettek be a megyei adatbázisba.

"Gyors tempóban folytatjuk az oltások beadását. Az elmúlt hétvégén a kapacitásokat úgy tudtuk feltölteni, hogy az egészségügyi minisztérium 40 évre csökkentette az életkorhatárt. Február közepe óta több mint 48 ezer embert oltottunk be, és készen állunk  arra, hogy további érdeklődőknek is beadjuk a vakcinát, ha lesz elegendő oltóanyag. Az oltás a legbiztonságosabb és legeffektívebb módja annak, hogy minél hamarabb visszatérjen az életünk a normális kerékvágásba" – állapította meg Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Regisztrálni a központi elektronikus rendszeren keresztül lehet, amely nyitott a 40 és 59 év közöttiek számára. Nagyszombat megye súlyosan egészségkárosodott, továbbá súlyos, esetleg közepesen súlyos diagnózissal rendelkező 18 évnél idősebb lakosai, akiknek a betegsége növeli a koronavírus súlyos lefolyásának kockázatát, a cakarenTT.SK oldalon keresztül jelentkezhetnek az oltásra.

Nagyszombat megye saját mobil oltóegysége 2021. április 16-án, pénteken kezdte meg működését, és először a szociális intézmények lakóit és alkalmazottait fogja beoltani. Az oltóegység a későbbiekben elérhető lesz a mozgásképtelen lakosok és az idősek számára is, akik kiválasztása a háziorvosokkal és a polgármesterekkel együttműködve történik majd.

Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Minden információt rendszeresen frissítünk a közösségi oldalakon található profiljainkon is (Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa).

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram