Nagyszombat megye: Ingyenes megyei szolgáltatásként működtetik idősek számára a házi segélyhívás lehetőségét

9. júna 2021

Nagyszombat megye már több mint fél éve működteti a házi segélyhívásos szolgáltatást. Ezt az egyedülálló szolgáltatást elsősorban egyedül élő idősek vagy mozgássérült és egészségkárosodott személyek vehetik igénybe. A lényege az, hogy válságos helyzetben az SOS gomb megnyomásával segítséget hívhatnak, így például akkor, ha elesik valaki, rohamot kap vagy légzési gondok gyötrik.

"Tavaly októberben indítottuk be ezt a különleges szolgáltatást, a házi segélyhívás lehetőségét. Nagyszombat megye azon lakosai vehetik igénybe, akik egyedül élnek. Főleg az időseken és az egészségkárosodott személyeken igyekszünk így segíteni. Ily módon próbálunk enyhíteni azok gondjain, akik magányosan élnek, továbbá azokon is, akiknek idős, egyedül élő hozzátartozójuk van. Jelenleg már 23 község és város 80 lakosának nyújtjuk ezt az ingyenes szolgáltatást. Azt tervezzük, hogy az év végére ez a szám eléri 200-at a megyében" – ismertette a szolgáltatás lényegét Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke. Hozzáfűzte, hogy a megye ezúttal is nyitott a községekkel és a városokkal történő egyűttműködés irányába, és igyekszik a településeket kezdeményezően megszólítani.

A segélyhívást lehetővé tevő szerkezet könnyen hordozható, a csuklóra is felerősíthető, és karóraként vagy a nyakba akasztva is lehet viselni. Vízhatlan anyagból készül, és a nedvességgel szemben is ellenálló, tehát például zuhanyozás közben is viselhető és használható. A háztartásban stabil helyen rögzített szerkezet biztosítja a telefonos összeköttetést az ügyeletben lévő szolgálattal az SOS gomb megnyomása után. A berendezés beszerelésének költségeit az illető személy otthonában Nagyszombat megye állja. A szolgáltatás non-stop működtetésének költségeit szintén a megye viseli, amelynek együttműködő partnere a Szlovákiai Szamaritánusok Egyesülete.

"A házi segélyhívó szolgálatnak köszönhetően az erre rászoruló személyek otthonról is segítséget kérhetnek. A szolgálatot teljesítő, szakképzett csapat kiértékeli a helyzetet, majd egyezteti a további lépéseket. A megoldások között szerepel az, hogy konzultálnak az orvossal, vagy mentőszolgálatot küldenek ki a helyszínre. Május végéig már 349 alkalommal használták ki ezt a szolgáltatást, 13 esetben kellett kiküldeni a mentőt is" – tájékoztatott Jozef Viskupič. A diszpécserszolgálat dolga az is, hogy felhívja az embereket és érdeklődik az egészségi állapotuk felől.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram