Nagyszombat megye megnyitja középiskoláit a végzős diákok számára

19. marca 2021

Nagyszombat megye középiskoláiban a végzős diákok 2021. március 22-től, hétfőtől visszatérnek az iskolapadokba. A megye prioritása, hogy ezeket a diákokat a lehető legjobban felkészítse a közelgő érettségire. A döntés mintegy 3400 diákot érint.

A Szlovák Köztársaság Közegészségügyi Hivatalának rendelete értelmében az iskolák az épületeikbe való belépés előtt jogosultak kérni 7 napnál nem régebbi Covid-19 negatív tesztet, vagy igazolást arról, hogy a tanárok vagy a diákok kevesebb mint 90 napja legyőzték a betegséget. A belső térben kötelező a felső légutak legalább FFP2 típusú respirátorral való elfedése. Az iskolákban szigorú higiéniai és járványellenes intézkedések lesznek érvényben. A megye figyelemmel kíséri az iskolakezdéssel kapcsolatos helyzetet, és ha szükséges, további operatív intézkedéseket foganatosít.

A megye azonban még nem kezdi meg az iskolai kollégiumok működtetését, csak a végzős diákok számára biztosítja az elhelyezést. Az egyes középiskolák felmérik a diákok és a tanárok iskolai étkezés iránti érdeklődését, és ennek megfelelően alakítják az iskolai étkezdék nyitvatartását.

Az 50 megyei fenntartású középiskolában a nem végzős évfolyamba járó diákoknak 2021. március 22-e, hétfő után is marad a távoktatás. Nagyszombat megye folyamatosan figyelemmel követi a járványügyi helyzet változását, és felkészül a jelenléti oktatás újraindítására. Az iskolanyitással kapcsolatban, hogy valamennyi diák visszatérhessen az iskolákba, a megye rendszeres időközönként átértékeli a helyzetet.

A szerződésben álló szállítmányozó cégekkel történő megállapodás értelmében a megye megerősíti a kiválasztott helyközi autóbusz-összeköttetéseket, amelyek biztosítják a diákok eljutását az iskolákba és onnan vissza. A menetrendek és az aktuális információk elérhetőek a megye honlapján és a közösségi oldalakon megtalálható profiljain, valamint a három szállítmányozó cég – ARRIVA Trnava, SAD Dunaszerdahely, SKAND Skalica – honlapjain.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram