Nagyszombat megye három nagy kapacitású oltóközpontjában közel 8500 személyt oltottak be a hétvégén

15. marca 2021

Nagyszombat megye az elmúlt hétvégén, 2021. március 13-án és 14-én a három nagy kapacitású oltóközpontban folytatta a Covid-19 megbetegedés elleni oltást. Az ambuláns orvosi személyzettel együttműködésben további 8327 személy kapta meg az első adag oltóanyagot az AstraZeneca társaság vakcinájából. Dunaszerdahelyen 2376 személyt oltottak be, Szakolcán 2002-t, Nagyszombatban pedig 3949-et. A legutóbbi négy hétvégén eddig összesen csaknem 19 ezer érdeklődőt oltottak be a megye által kialakított három oltóközpontban.

"A legutóbbi hétvégén újabb mintegy 8500 érdeklődőt oltottunk be. Elsősorban 60 és 70 év közötti személyekről van szó, akik hajlamosabbak arra, hogy megfertőződjenek a Covid-19 vírusos megbetegedéssel. Nagyon örülök annak, hogy felgyorsítottuk az oltás menetét. Most arra készülünk, hogy bővítsük a meglévő három oltóközpont kapacitását Dunaszerdahelyen, Szakolcán és Nagyszombatban. Azzal számolok, hogy még 25 oltással eltöltött hétvége vár ránk. Emellett párhuzamosan készülünk arra is, hogy 10 héttel az első adag beadása után megkezdjük az oltást a vakcina második adagjával is. Mint azt már korábban jeleztük, ha több lesz a hozzáférhető vakcina, akkor a megye készen áll további oltóközpontok létrehozására más városokban is" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A vakcinák beadását és az ezzel kapcsolatos tanácsadást az ambuláns orvosok és a nővérek végzik a megyei oltóközpontokban. Velük a megye azért folytat együttműködést, hogy így tehermentesítsék a kórházakban dolgozó egészségügyi személyzetet. Az adminisztratív teendők elvégzésében a megyei egészségügyi középiskolák tanárai és diákjai segítenek, ugyanígy a beoltott páciensek megfigyelésében is.

"Az egészségügyi minisztérium új, egyszerűbb időpontfoglalást ígér. Továbbra is fontos azonban, hogy mindenki pontosan tartsa be az SMS-ben kapott időpontot. A szervezőink az egyes létesítményekbe az előre meghatározott sorrend szerint, fokozatosan engedik be az embereket. Tehát már nem kell jóval hamarabb ott sorakozni, akár egy vagy két órával is korábban. Az oltóközpontok mindig 8 órától 18 óráig tartanak nyitva, és minden időponttal rendelkező számára biztosított az elegendő mennyiségű vakcina. Az oltóközpontban az egész oltási procedúra nagyjából fél órát vesz igénybe, beleértve a 15 perces megfigyelést is a vakcina beadása után" – ecsetelte a helyzetet Viskupič megyeelnök.

A megye az oltás zavartalan lebonyolítása érdekében együttműködik az állami és a városi rendőrséggel is. A cél az emberek közötti távolság betartatása, a sorok rendezése, valamint a zökkenőmentes közlekedés és parkolás biztosítása. A megye fontolgatja látható sorszámok bevezetését, amelyeket a helyszínen osztanának szét, valamint a sor szektorokra osztását. Ettől a héttől kötelező lesz az FFP2 típusú légzésvédők viselése az oltóközpontokon belül is.

A jelentkezési formanyomtatvány, valamint az időpontfoglalással és annak lemondásával kapcsolatos teendők a Nemzeti Egészségügyi Információs Központ hatáskörébe tartoznak. Az oltási stratégiáról az egészségügyi minisztérium dönt.

Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram