Nagyszombat megye bővítette három oltóközpontja kapacitását, most hétvégén közel 10 ezren kapják meg a vakcinát

13. marca 2021

Nagyszombat megye a mostani hétvégén, március 13-án és 14-én három nagy kapacitású oltóközpontban folytatja a Covid-19 megbetegedés elleni védőoltás beadását, mégpedig Dunaszerdahelyen, Szakolcán és Nagyszombatban. Az orvosi rendelők személyzetével együttműködésben újabb mintegy 9 ezer személy kapja meg az AstraZeneca vakcina első adagját. Az elmúlt három hétvégén a megye több mint 10 ezer embert oltott be.

"Már a negyedik egymást követő hétvégén szervezzük meg az oltást Nagyszombat megye nagy kapacitású oltóközpontjaiban. Nagyszombat mellett Dunaszerdahelyen és Szakolcán, tehát a vonzáskörzetekben is oltunk. Eddig több mint 10 ezer ember beoltása történt meg. Most ennyien egy hétvége alatt kapják meg a vakcinát. 60 és 70 év közötti emberekről van szó. A legfrissebb kutatások szerint az AstraZeneca vakcinája ugyanolyan biztonságos és hatásos számukra is, mint a fiatalabb korosztályok számára" – mondta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

A vakcinák beadását és az ezzel kapcsolatos tanácsadást az ambuláns orvosok és a nővérek végzik az oltóközpontokban. Velük a megye azért folytat együttműködést, hogy így tehermentesítsék a kórházakban dolgozó egészségügyi személyzetet. Az adminisztratív teendők elvégzésében a megyei egészségügyi középiskolák tanárai és diákjai segítenek, ugyanígy a beoltott páciensek megfigyelésében is.

A  nagy kapacitású megyei oltóközpontok szombaton és vasárnap egyaránt 8 és 18 óra között tartanak nyitva az alábbi helyeken:

Magyar Tanítási Nyelvű Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Szent István tér 1533/3, 929 01 Dunaszerdahely

Egészségügyi Középiskola, Lichardova u. 1, 909 01 Szakolca – az oltás a Jatočná 2046-os szám alatt található tornateremben lesz

Egészségügyi Középiskola, Daxner u. 6, 917 92 Nagyszombat

"Mindenkit arra kérünk, hogy legfeljebb öt perccel az SMS-ben kapott időpont előtt érkezzen. Mindegyikük számára van vackina, a nyitva tartás pedig ezúttal is 8 és 18 óra között lesz. Annak semmi értelme, hogy valaki mondjuk két órával korábban érkezzen, aztán pedig várjon. Ez feleslegesen stresszeli az orvosokat, a nővéreket és az oltóközpontok további személyzetét" – tette hozzá Viskupič megyefőnök.

Miután az oltás iránt érdeklődő személy regisztrál a központi elektronikus formanyomtatványon keresztül, kap egy megerősítő SMS-t a tervezett oltás pontos időpontjáról. Amennyiben egy második SMS-t is kap a Nemzeti Egészségügyi Információs Központtól, ez az oltás új időpontját jelenti. A megyei szervezők a folyamatosság érdekében azt kérik a regisztrált érdeklődőktől, hogy tartsák be az időpontokat, és legfeljebb öt perccel a tervezett oltás előtt érkezzenek.

"Az emberek közötti távolság betartatása és a sorok rendezése megyei alkalmazottak, valamint állami és városi rendőrök feladata lesz. Mindent megteszünk azért, hogy biztosítsuk a központok működésének folyamatosságát. Fokozatosan kipróbálunk néhány újdonságot, hogyan tudnánk következetesebben megszervezni a várakozást. Fontolgatjuk látható sorszámok bevezetését, amelyeket a helyszínen osztanának szét, valamint a sor szektorokra osztását" – jelezte Jozef Viskupič.

Az oltóközpontba mindenkinek hoznia kell magával a személyi igazolványát és az egészségbiztosítási kártyáját. A megye a honlapján közzétette a kérdőíveket, hogy az érdeklődők otthon kinyomtathassák és kitölthessék azokat, ezzel is hozzájárulva a várakozási idő csökkentéséhez. Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie.

Ďalšie novinky

Oznam

8. marca 2023

Milí pacienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že zdravotnícke zariadenie Zdravá župa, s.r.o. – všeobecná ambulancia pre dospelých bude v dňoch 8.3.-9.3.2023, […]

Viac

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu

14. februára 2023

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu v priestoroch nášho zdravotníckeho zariadenia na Študentskej ulici č. 16 v Trnave. Na vyšetrenie […]

Viac

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram