Nagyszombat megye: Már közel ezernégyszázan éltek a lehetőséggel, hogy 1 euróért buszozzanak

7. augusta 2020

A családi menetjegy bevezetésének első hónapjában, júliusban már 383 család használta ki a lehetőséget. A helyközi autóbusz-közlekedésben júliustól bevezetett új típusú kedvezményes menetjeggyel már összesen 1351 személy utazott.

Nagyon örülök annak, hogy ilyen nagy az érdeklődés az újfajta menetjegyünk iránt. A mindössze egy euróba kerülő családi menetjegy bevezetésével főleg az idei nyáron a hazai idegenforgalmat kívántuk támogatni. Az emberek máris megkedvelték ezt a jutányos árú menetjegyet. Kezd teret hódítani az a törekvés, hogy környezetkímélő módon jussanak el a kiszemelt turisztikai célpontokba. Az első hónap adatai azt mutatják, hogy ezt sikerült elérnünk. Az eddigi kedvező visszhangok alapján bízom abban, hogy egyre több utast sikerül autóbuszokba ültetnünk” – mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

A kedvezményes családi menetjegyet 2020. július 1-től jelképes egy euróért vásárolhatják meg az érdeklődők, méghozzá hétvégeken, tehát szombaton és vasárnap, továbbá ünnepnapokon, valamint munkaszüneti és szabadnapokon. A családi menetjeggyel maximum 5 személy utazhat, mégpedig 2 felnőtt (nem kell feltétlenül az anyának vagy az apának utaznia, csak 2 felnőtt személy legyen) plusz 3 gyermek 18 éves korig, vagy 1 felnőtt és legfeljebb 4 gyermek, akik még nem töltötték be a 18. életévüket. Minden csoportban minden esetben legalább 1 felnőttnek és 1 gyermeknek kell lennie. Az újfajta kedvezményes menetjegy azokon az autóbuszjáratokon érvényes, amelyeket a Nagyszombat megyével szerződéses kapcsolatban álló három személyszállítást végző cég, vagyis a ARRIVA Trnava, az SAD Dunajská Streda és a SKAND Skalica működtetnek hétvégeken, tehát szombaton és vasárnap, továbbá ünnepnapokon, valamint munkaszüneti és szabadnapokon.

A Nagyszombat megyében autóbusszal elérhető kirándulási célpontokat is bemutatja a Nyár Nagyszombat megyében című kiadvány, amely más érdekes brosúrák mellett elérhető Nagyszombat megye idegenforgalmi honlapján: www.krajzazitkov.sk.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram