Nagyszombat megye más városokban is alkalmazza majd az első nagy kapacitású oltóközpontjában bevált modellt

22. februára 2021

 

Nagyszombat megye hétvégén, 2021. február 20-án és 21-én a megyeszékhelyen működő Egészségügyi Középiskolában kialakított első nagy kapacitású oltóközpontjában  megszervezte a pedagógusok oltását a Covid-19 megbetegedés ellen. Az egészségügyi személyzettel közösen sikerült az első vakcinaadaggal beoltani 2330 pedagógust és további olyan alkalmazottakat, akik a kritikus infrastruktúrában dolgoznak, és 55 évnél fiatalabbak. Az oltással kapcsolatos adminisztratív teendők elvégzésében és a betegek megfigyelésében az iskola diákjai segítettek.

"Nagyon örülök, hogy sikerült megszerveznünk és fennakadások nélkül lebonyolítanunk közel 2500 ember beoltását a nagy kapacitású oltóközpontunkban. Ezen a hétvégén eredményesen próbáltuk ki ezt a modellt. Megállapíthatom tehát, hogy felkészültek vagyunk az oltásra több tucat más városban is, attól függően, hogy mikor lesz hozzáférhető a vakcina. Leginkább Dunaszerdahelyen és Szakolcán van erre lehetőség, ahol az ottani egészségügyi szakközépiskoláink kapacitásait használnánk ki erre a célra" – mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

A megye a teszteléskor értékes tapasztalatokat szerzett a központ befogadóképességéről. Amennyiben rendelkezésre áll az oltás iránt érdeklődők adatbázisa a szükséges információkkal, akkor a központban óránként átlagosan 300 személyt képesek beoltani. Ha viszont az oltást igénylők csak a helyszínen regisztrálnak, akkor ez óránként mindössze 120 személy. A hétvégén éles helyzetben próbálták ki az adatbázisok és az információs rendszerek működőképességét és összehangolását, a logisztikát és a termek fertőtlenítését.

A nagy kapacitású oltóközpontokat fokozatosan más városokban is kialakítják, ahol a 18 és 55 év közötti lakosokat oltanák be. A helyiségek kiválasztását, valamint az adminisztratív, tárgyi és műszaki feltételeket a megye a városokkal együttműködve végzi. Ezenkívül a megyei terv alapján néhány rendelőintézetet is szeretnének bevonni, ahol lehetőség nyílna az oltások beadására. A megye 55 év feletti lakosai jelenleg öt kórházban kaphatják meg azt a vakcinát, amelynek kicsit igényesebb a hűtése.

"A lakosság széles körű tesztelésére úgy készülünk fel, hogy lehetőleg tehermentesítsük a kórházakat, nemcsak elsősorban a személyzetet illetően, hanem az oltóközpontokat is másutt hozzuk létre. Köszönetet mondok a rendelőkben dolgozó orvosoknak és az egészségügyi nővéreknek azért, hogy készek segíteni nekünk abban, hogy az oltás lehetőségét közelebb hozzák az emberekhez. Arra számítunk, hogy márciusban és áprilisban nagyobb mennyiségben érkeznek majd a vakcinák" – jelezte a megyeelnök.

Az ambuláns orvosok és a nővérek a pomocsockovanim@trnava-vuc.sk e-mail-címen jelentkezhetnek vezetéknevük, keresztnevük, cégnevük, telefonszámuk, e-mail-címük, valamint annak a járásnak a megadásával, ahol tevékenykednek.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram