Nagyszombat megye: A megyei mobil oltócsapat már több mint ezer embert oltott be

26. mája 2021

Nagyszombat megye folyamatosan működteti a helyszínre kiszálló oltószolgálatot. A mobil oltócsapatoknak köszönhetően a Covid-19 megbetegedés elleni vakcinát megkaphatják olyanok is, akik valamilyen oknál fognak nem tudnak eljutni a nagy kapacitású oltóközpontokba. A mobil oltócsapat április végén kezdte meg a kiszállásokat, és azóta több mint ezer idős polgárt sikerült beoltania. Több mint 50 mozgásképtelen személy közvetlenül az otthonában kapta meg a védőoltást.

"Nagyszombat megye februártól működteti a megye területén a nagy kapacitású oltóközpontokat. Jelenleg öt helyen üzemel ilyen oltóközpont, továbbiak pedig egészségügyi központban működnek. Vannak azonban olyan lakosok, akik nem képesek eljutni ezekbe a központokba. Ezért döntöttünk úgy, hogy mobil oltócsapatokat alakítunk ki, és ezek kiszállnak oltani az egyes községekbe. Ennek köszönhetően már több mint ezren kapták meg a Pfizer-vakcinát" – jelentette ki Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A kiszálló egységeket kihívhatják a megye bármely helyére. A mobil oltószolgálat dolgozott többek között Pozsonyfehéregyházán (Biely Kostol), Dócson (Dojč), Bősön, Felbáron, Dercsikán,  Moravánban (Moravany nad Váhom), Rózsavölgyben (Ružindol) és  Csallóköznádasdon is.

"Az a célunk, hogy növekedjen a lakosság beoltottságának mértéke. Azok, akik érdeklődnek a mobil oltószolgálat kiszállása iránt, közvetlenül a községi vagy a városi hivatalokban jelentkezhetnek. A mozgásképtelen és nehezen járó betegeket a körzeti orvosok jelentik be az adatbázisba" – fűzte hozzá Viskupič megyeelnök.

A helyszínre kiszálló megyei oltószolgálat ellátogat a községi, városi és megyei szociális intézményekbe is. Oltottak többek között a megye által fenntartott szociális központokban Ekecsen és Zavarban, Nagyszombatban két városi fenntartású intézményben a Vansová és a Coburg utcában, Pöstyénben a város által működtetett Domum központban, valamint a cíferi Karolina és a nagyszombati Comitas magán intézményekben. Az utóbbi központban például megkezdték a Pfizer/BioNTech konzorcium második vakcinájának beadását.

Az oltással kapcsolatos összes információ szlovák és magyar nyelven, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi  linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Minden információt rendszeresen frissítünk a közösségi oldalakon található profiljainkon is (Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa).

Ďalšie novinky

Oznam

8. marca 2023

Milí pacienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že zdravotnícke zariadenie Zdravá župa, s.r.o. – všeobecná ambulancia pre dospelých bude v dňoch 8.3.-9.3.2023, […]

Viac

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu

14. februára 2023

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu v priestoroch nášho zdravotníckeho zariadenia na Študentskej ulici č. 16 v Trnave. Na vyšetrenie […]

Viac

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram