Nagyszombat megye megkezdte a szociális intézmények alkalmazottainak poszt-Covid-rehabilitációját

26. mája 2021

Nagyszombat megye 2021. május 24-én, hétfőn megkezdte a szociális intézmények alkalmazottainak poszt-Covid-rehabilitációját. A rehabilitáció a galántai szociális szolgáltatóközpontban zajlik, és az első szakaszban 250 alkalmazottat érint. Ez a folyamat a négyéves, unikumnak számító 5P projekt új elemét alkotja, amelyet Nagyszombat megye két évvel ezelőtt indított útjára. A mostani kezdeményezés az ún. segítő foglalkozásokat támogató első projekt az 5P-n belül.

"A Covid-19 pandémia alatti nehéz időkben sem feledkezünk meg láthatatlan hőseinkről, akik a szociális szolgáltatást nyújtó intézményeinkben dolgoznak. Újdonságot kínálunk számukra, hiszen 250 koronavíruson átesett alkalmazott poszt-Covid-rehabilitáción vehet részt. A poszt-Covid-szindróma, valamint a hosszan tartó testi és lelki hatások leküzdésében segítünk azoknak, akik egyébként másokon segítenek" – mondta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

A megye a galántai szociális szolgáltatóközpont részére rehabilitációs eszközöket és egészségügyi segédeszközöket is vásárolt. Emellett kidolgozásra került a poszt-Covid-rehabilitációval kapcsolatos útmutató is, amely a tüdő és a mozgásszervek regenerálására, továbbá az immunitás erősítésére szolgál. Fizioterapeutákkal való egyeztetések után született meg, akik egy tüdőorvossal dolgoztak együtt.

Ezen felül a 21 megyei fenntartású szociális szolgáltatást nyújtó intézmény fokozatosan galántai iskolázásra küldi majd egy vagy két alkalmazottját. Ők a későbbiekben poszt-Covid-rehabilitációt kínálhatnak azoknak a személyeknek, akikkel ők törődnek.

"Mindemellett a pszichohigiéné segítségével folytatjuk a kiégési szindróma elleni megelőzést. Az 5P projektnek köszönhetően komplex módon törődünk az alkalmazottak mentális egészségével. Jelenleg elsősorban azokra koncentrálunk, akik elkülönített, karantén alá helyezett intézményekben dolgoztak" – tette hozzá Viskupič.

Az 5P projekt a segítő foglalkozásokban dolgozókról való magasabb szintű gondoskodást célozza meg. Jelenleg online formában is tart. Olyan nem pénzbeli juttatást jelent az alkalmazottak számára, amely a kiégési szindróma megelőzésére és a pszichohigiénére irányul. A cél, hogy a 21 megyei fenntartású szociális intézmény több mint 1100 alkalmazottját megtanítsák azokra a technikákra és készségekre, amelyek segítségével könnyebben elviselik a pszichikai és az érzelmi terhelést.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram