Nagyszombat megye megkezdte a tanárok oltását a kerület első nagy kapacitású oltóközpontjában

20. februára 2021

Nagyszombat megye a nagyszombati Egészségügyi Középiskolában kialakította az első nagy kapacitású oltóközpontját. Ezen a hétvégén, 2021. február 20-án és 21-én az óvodai pedagógusok, valamint az alap- és középiskolás tanárok lehetőséget kapnak az oltásra függetlenül attól, hogy ki az intézményük fenntartója. Branislav Gröhling oktatási, tudományos, kutatási és sportminiszter is részt vett a központ bejárásán.

"A nagyszombati Egészségügyi Középiskolában megnyitottuk az első nagy kapacitású oltóközpontot. Készen állunk további 55 év alatti tanárok oltására. Ambuláns orvosok és nővérek fülkékben oltanak. A járóbeteg-ellátást biztosító egészségügyi dolgozók bevonása a megye minden részén segíthet a kórházak tehermentesítésében" – ismertette Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök. A megye célja úgy felállítani a rendszert, hogy a nagyszombati oltóközpont modelljét fokozatosan más városokban is kialakítsák a lakosság további csoportjainak oltásához.

"Most megmutatkozik az egészségügyi középiskolák jelentősége. Pedagógusaiknak és a diákoknak is köszönhetően legyőzzük a járványt. Segítenek a tesztelésben, sőt az oltásban is. Gröhling miniszterrel megvitattuk annak lehetőségeit, hogy a jövő diákjai számára hogyan tehetjük vonzóbbá az egészségügyi középiskolákat. Közös célunk, hogy elegendő egészségügyi szakember legyen Szlovákiában" – mondta Viskupič, és kiegészítette azzal, hogy az egészségügyi középiskola személyzetének és diákjainak segítségével Nagyszombat megye egy mobil antigéntesztelő állomást is kialakított.

A nagy kapacitású oltóközpontokat fokozatosan más városokban is kialakítják, ahol a 18 és 55 év közötti lakosokat oltanák be. A helyiségek kiválasztását, valamint az adminisztrációs, tárgyi és műszaki feltételeket a megye a városokkal együttműködve végzi. Ezenkívül a megyei terv alapján néhány rendelőintézetet is szeretnének bevonni, ahol lehetőség nyílna az oltások beadására. A megye 55 év feletti lakosai jelenleg öt kórházban kaphatják meg azt a vakcinát, amelynek kicsit igényesebb a hűtése.

"Az egészségügyi miniszter megbízásából koordináljuk az oltást a megyében. Ennek alapja a kórházak és személyzetük tehermentesítése. Ezért az a tervünk, hogy az oltást közelebb hozzuk az összes érdeklődőhöz. Számítunk az ambuláns orvosokra és a nővérekre. Készek vagyunk fokozatosan megkezdeni a lakosság oltását több város nagy kapacitású oltóközpontjaiban. Nagyszombat után Dunaszerdahely és Szakolca lesz a következő két helyszín. Együttműködünk majd a helyi önkormányzatokkal, de mindez a rendelkezésre álló oltóanyagok számától függ. Jelenleg olyan információink vannak,  hogy március és április folyamán növekedni fog a rendelkezésre álló vakcinák mennyisége" – jelezte Viskupič.

Az ambuláns orvosok és a nővérek a pomocsockovanim@trnava-vuc.sk e-mail-címen jelentkezhetnek vezetéknevük, keresztnevük, cégnevük, telefonszámuk, e-mail-címük, valamint annak a járásnak a megadásával, ahol tevékenykednek.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram