Nagyszombat megye megnyitotta múzeumait, galériáit és népművelési központjait

23. apríla 2021

Nagyszombat megye 2021. április 19-től megnyitotta a hatáskörébe tartozó múzeumokat, galériákat és népművelési központokat. A felsorolt intézményekben azonban szigorúan be kell tartani a járványügyi intézkedéseket, beleértve azt, hogy a termekben csak korlátozott számú személy tartózkodhat, a terület nagyságától függően. Az is feltétel, hogy a látogatóknak negatív Covid-tesztet kell felmutatniuk, és respirátort kell viselniük. Az újra megnyitott megyei kulturális intézmények nyitvatartásával kapcsolatos információk elérhetők honlapjaikon és a közösségi hálókon található profiljaikon.

"Nagyon örülök annak, hogy csaknem négy hónapos szünet után ismét megnyithatjuk a nagyközönség előtt múzeumainkat, galériáinkat és népművelési központjainkat. Ezek közül több is új kiállítással várja az érdeklődőket. Tekintettel a jelenlegi járványügyi helyzetre azonban még nem szervezhetők csoportos tárlatvezetések és rendezvények tömeges részvétellel. Kulturális intézményeink látogatásakor be kell tartani az érvényes járványügyi intézkedéseket" – emlékeztetett Peter Kadlic, a Nagyszombat Megyei Hivatal Kulturális és Sport Szakosztályának igazgatója.

A nagyszombati székhelyű Ján Koniarek Galéria három kiállítást is kínál megtekintésre: Adam Šakový kortárs festőművész alkotásaiból látható egy új tárlat, Ján Filo festőre és grafikusra egy életműkiallítással emlékeznek születésének 100. évfordulóján, valamint Margaréta Petržalová legújabb alkotásaiból is látható egy tárlat.

A Szenicén működő Ján Mudroch Erdőháti Galériában Alexander Salontay kiállítása látható Küldemény II. elnevezéssel. Ez annak a tárlatnak a megismétlése, amelyet tavaly Zuzana Čaputová köztársasági elnök is megtekintett a nagyszombati Ján Koniarek Galériában.

A szakolcai Erdőháti Múzeumban tekinthető meg A család az Erdőhát hagyományos népi kultúrájában című kiállítás, amely a múltbeli családi szokásokat mutatja be, elsősorban három kulcsfontosságú mozzanatra összpontosítva az ember életében: a születésre, az esküvőre és a temetésre.

A Galántai Honismereti Múzeum A harmadik út – a Hanza hagyatéka című kiállítással a Galántán 1925-45 között székelő szövetkezeti mozgalom történetét mutatja be.

Mind a 18 megyei kulturális intézmény tavaly december 19-től zárva tartott. A könyvtárak idén március 8-tól nyitották ki kapuikat. Az intézkedések fokozatos enyhítésével párhuzamosan várható, hogy a nagyszombati Ján Palárik Színház és a galgóci M. R. Štefánik Csillagvizsgáló és Planetárium is hamarosan fogadhatja a nagyközönséget.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram