Nagyszombat megye mobil oltóegységet hoz létre

16. apríla 2021

Nagyszombat megye 2021. április 14-én saját mobil oltóegység működésének megkezdését jelentette be, amely jövő héttől elkezdi a szociális intézmények lakóinak és alkalmazottainak beoltását. Az oltóegység a későbbiekben elérhető lesz az idősek, a mozgásképtelen, valamint a mozgásukban korlátozott megyei lakosok számára is. A végcél 5-10 ilyen oltócsapat létrehozása, amelyek eleinte a BioNTech/Pfizer konzorcium Comirnata vakcinájával oltanak majd. A későbbiekben ez bővülhet a Johnson & Johnson portfóliójából származó vakcinával, amelynek nagy előnye, hogy csak egy adag kell belőle.

"A jelek szerint bizonyos lakossági csoportoknak gondjuk van az oltásra való jelentkezéssel, illetve a kórházakba vagy az oltóközpontokba történő eljutással. Ezért nagyon örülök annak, hogy bejelenthettük Nagyszombat megye mobil oltóegységének elindulását. Az oltást minden érdeklődőhöz minél közelebb szeretnénk hozni, különösképpen az idősebb és az immobilis személyekhez. Az oltásra való jelentkezésnél együttműködünk a polgármesterekkel és a háziorvosokkal. Maga az oltás ad hoc jellegű oltóközpontokban történik majd, illetve az érdeklődők otthonaiban" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Ilyen módon lehetséges a lakosság minél nagyobb arányú beoltása, és az ún. kollektív immunitás határának elérése. Így a tervek szerint a marginalizált közösségek tagjai is beolthatók. A mobil oltóegységek létrehozása volt az egyik legfőbb témája annak a 2021. április 13-án megvalósult találkozónak, amelyen Jozef Viskupič az ország nyolc megyéjének elnökeiből álló SK 8 csoport elnökeként Vladimír Lengvarský új egészségügyi miniszterrel egyeztetett. Egyúttal újabb találkozót kért tőle, amelyen a megyefőnökök megbeszélést folytatnának a miniszterrel a regionális különbségekről, továbbá az egészségügyi ellátáshoz szükséges források újraelosztásáról egy helyreállítási terv részeként.

Nagyszombat megyében az oltást jelenleg 11 helyen végzik: öt kórházban, három rendelőintézetben és három megyei nagy kapacitású oltóközpontban. A mobil oltóegységet eddig kórházi csapatok biztosították kizárólag a szociális intézményekben.

"Úgy látjuk, hogy a koronavírus miatti ördögi körből  csak a védőoltás jelenthet kiutat. Eddig a három megyei nagy kapacitású oltóközpontban több mint 41 ezer személyt oltottunk be, ebből 850-en tartalékosként a cakarenTT.SK oldalon keresztül regisztráltak" – tette hozzá Viskupič megyefőnök.

Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Minden információt rendszeresen frissítünk a közösségi oldalakon található profiljainkon is (Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa).

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram