Nagyszombat megye Morvaszentjánosban új és modern szociális otthont létesít

12. apríla 2021

Nagyszombat megye már elkészítette annak az új, modern szociális szolgáltató központnak a látványtervét, amely Morvaszentjánosban (Moravský Svätý Ján) épülne meg. Három kilométerre a községtől azon a kiterjedt területen jön létre, ahol korábban erdei iskola működött. A tervek szerint az első szakaszban 40 fő ellátására lesz itt mód. Már kiírták azt a közbeszerzési eljárást, amelynek tárgya a tervdokumentáció elkészítése. Az ambíciózus projekt azzal számol, hogy mintegy 5,4 millió eurós beruházás keretében felújítanák az egész területet is.

"A prognózisok szerint a népesség egyre inkább elöregedik, ezért mind nagyobb szükség lesz újabb szociális központokra. Nem várjuk a sült galambot, hanem nekilátunk egy ambíciózus terv megvalósításának Morvaszentjánosban. Az egykori erdei iskola helyén egy csúcsszintű ellátást biztosító szociális szolgáltató központot hozunk létre. Az első szakaszban 40 fő elhelyezésére lesz mód. Remélem, hogy az ott lakók értékelik majd a nyugodt, erdei környezetet" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A szociális szolgáltatásokat nyújtó kapacitások bővítése a megye 2021 és 2023 közötti időszakra szóló költségvetésének egyik fő prioritása. Ebben a költségvetési időszakban Nagyszombat megye mintegy 4,3 millió eurós ráfordítással igyekszik hozzáférhetővé és jobb minőségű ellátást biztosító intézményekké tenni a megyei fenntartású szociális létesítményeket, beleértve a korszerűsítésüket is. Nyolcvan új férőhely létrehozásával számolnak, és továbbiakat a megye segítségével hoznának létre természetes vagy jogi személyek.

A megye a tervek szerint számol a szociális szolgáltatások kínálatának bővítésével is. Ezek közé tartozik a támogatott lakhatás, amelyet a felnőtteket és gyermekeket ellátó szociális szolgáltató központ első lakói használnak ki Rohóban (Rohov).

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram