Nagyszombat megye pszichológiai tanácsadást is nyújt a lakosoknak

9. apríla 2020

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedések sorába illeszkedik, hogy Nagyszombat megye pszichológiai segélyvonalat indított a megye lakosainak. Ennek köszönhetően összesen 56 pszichológus és egyéb szakember áll a polgárok rendelkezésére, akik a nehéz élethelyzetekben nyújtanak segítséget, vagy a továbblépéshez szükséges tanácsokat adnak.

"Azoknak, akiket bármilyen formában érint a koronavírus-járvány, pszichológus szakemberek segítségét, bátorítást és hasznos tanácsokat is szeretnénk nyújtani. A segélyvonal orvosok, rendőrök, tűzoltók, bolti eladók, iskoláskorú gyerekek és szüleik mellett azoknak is ajánlott, akik betegek, vagy karanténban vannak. Tervünk megvalósításában az O2 telekommunikációs társaság nyújtott segítséget, amelynek nagy köszönet jár ezért. Szintén köszönetet mondok azoknak a szakembereknek, akik a leginkább rászorulóknak segítenek majd a telefonvonal egyik végén" – mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

A segélyhívó száma 033 22 11 220. A vonal április 1-től működik minden nap 6 és 22 óra között. Összesen 56 pszichológus és a pszichológia területén tevékenykedő szakember, valamint a Nagyszombat megye által fenntartott intézmények és a megyei hivatal néhány munkatársa várja a hívásokat.

A segélyvonal célja, hogy segítsen a megye lakosainak a krízishelyzeten való túljutásban, alapvető szakmai tanácsokat adjon nekik, segítséget nyújtson problémáik megoldásában, valamint enyhítse lelki feszültségüket.

A segélyvonal fő célcsoportját azok jelentik – orvosok, egészségügyi személyzet, tűzoltók, bolti eladók, rendőrök, autóbuszsofőrök, illetve más közalkalmazottak – akik munkájuk során közvetlen kapcsolatba kerülhetnek az új koronavírussal. Emellett a vírussal fertőzötteknek, a karanténban lévőknek, családtagjaiknak, a nyugdíjasoknak, az egyedül élőknek, az iskolaköteles gyerekeknek és szüleiknek is segítséget nyújthat.

 

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram