Nagyszombat megye szombaton csaknem 4500 embert oltott be három nagy kapacitású oltóközpontjában, amelyek közül kettő először működött

6. marca 2021

Nagyszombat megye március 6-án is folytatta a Covid-19 megbetegedés elleni védőoltás beadását immár három nagy kapacitású oltóközpontjában. Először nyitotta meg kapuit a dunaszerdahelyi és a szakolcai oltóközpont, Nagyszombatban pedig harmadszor oltottak. Az egészségügyi személyzettel együttműködve az AstraZeneca vakcina első adagját újabb 4420 személy kapta meg. Nagyszombatban 2070, Dunaszerdahelyen 1270 és Szakolcán 1080 érdeklődőt oltottak be.

"Szlovákiában is egy évvel ezelőtt kezdtük meg a Covid-19 elleni küzdelmet. Kisebbfajta csodának tartom, hogy a tudósok együttműködésének köszönhetően hatékony és biztonságos oltások segítségével van egy eszköz a kezünkben a járvány kezelésére. Jelképes módon éppen ezen a napon két vonzáskörzetünkbe tartozó régióban kezdtük meg az oltást, és további közel 4500 embert oltottunk be. Dunaszerdahelyen és Szakolcán először nyitottuk meg a nagy kapacitású oltóközpontokat, amilyen Nagyszombatban már harmadik hete működik. A rendelkezésre álló oltások számától függően készek vagyunk további központokat megnyitni, és az oltást minden lakos számára elérhetővé tenni" – tájékoztatott Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A vakcinák beadását és az ezzel kapcsolatos tanácsadást az ambuláns orvosok és a nővérek végzik. Velük azért folytat együttműködést a megye, hogy így tehermentesítsék a kórházakban dolgozó egészségügyi személyzetet. Az adminisztratív teendők elvégzésében a megyei egészségügyi középiskolák tanárai és diákjai segítenek, ugyanígy a beoltott páciensek megfigyelésében is.

"Nagyon örülök annak, hogy nagy az érdeklődés az oltás iránt, amely ingyenes és önkéntes. Az ördögi körből való kitörés egyetlen módját látjuk a vakcinázásban. Jó hír, hogy az AstraZeneca vakcinából, amellyel most is oltunk a központjainkban, március és április fordulóján újabb jelentős szállítmány érkezik. Üdvözlöm azt a döntést, hogy az egészségügyi minisztérium már a jövő héten széles körben lehetővé teszi az életkor szerinti jelentkezést az oltásra, ahogy azt mi korábban is szorgalmaztuk. A 70 év alattiakat a megyék fogják oltani, a 70 évnél idősebbeket pedig a kórházak és a rendelőintézetek" – egészítette ki az információkat Viskupič.

Az ambuláns orvosok és a nővérek a pomocsockovanim@trnava-vuc.sk e-mail-címen jelentkezhetnek vezetéknevük, keresztnevük, cégnevük, telefonszámuk, e-mail-címük, valamint annak a járásnak a megadásával, ahol tevékenykednek.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram