Nagyszombat megye több mint 53 ezer euróval támogatja a nem intézményes keretek között működő kultúrát

9. septembra 2020

A Nagyszombat megye által közzétett pályázati felhívás a megyében működő hivatásos, de nem intézményes keretek között működő szubjektumok részére együttesen mintegy 53 ezer eurós támogatási kerettel számol. Ezek a csoportok a támogatást személyi és rezsikiadásaik fedezésére, terembérletre vagy az energetikai költségek fedezésére használhatják fel.

„A támogatások nyújtására vonatkozó felhívásunkra kilenc szervezet jelentkezett, köztük kerül szétosztásra az 53  ezer eurós pénzcsomag. A  megítélt támogatás ténylegesen segít nekik a kiadásaik fedezésében. A  független kultúra a koronavírus-válság által leginkább sújtott területek közé tartozik. Ezekben a  nehéz időkben épp ennek a  kulturális szférának és az itt tevékenykedő művészeknek a  megsegítését célozta ez a  meghirdetett programunk. A  kulturális kínálat sokszínűségének megőrzését a  minőségi társadalmi és közösségi élet egyik fontos feltételének tartjuk" – mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

Nagyszombat megye egy mentőcsomagot készített a  megyei kultúra támogatására. Azonban nemcsak a  független kultúrát művelő hivatásos együtteseket támogatja a  megye, hanem a  kulturális intézmények révén az ott tevékenykedő színházi dolgozókat és más alkotóművészeket is.

Két galéria összesen 40 ezer eurót kap a  kortárs szlovák művészek alkotásainak bemutatására, négy könyvtár pedig összesen 10 ezer eurót könyvvásárlásra a  kis szlovákiai könyvkiadóktól. További 15 ezer eurót fordíthatnak arra, hogy szabadúszó színművészek  bekapcsolódhassanak a nagyszombati Ján Palárik Színház külsősöket felkaroló alkotócsoportjának munkájába. Ennek a  rendkívüli együttműködésnek köszönhetően jön létre egy olyan produkció, amely színre visz egy eredeti szlovák színdarabot. Ez a 2020/21-es színházi évadban lesz bemutatva, és a cselekménye labdarúgással kapcsolatos közegben játszódik majd.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram