Nagyszombat megye több várost is elektromos rollerekkel lát el

9. júna 2021

Nagyszombat megye a Bolt társasággal közösen azon dolgozik, hogy több kisebb várost is elektromos rollerekkel lásson el. Elsőként 2021. június 7-én, hétfőn Galánta, Galgóc és Pöstyén gazdagodott ilyen járművekkel, majd a tervek szerint Holics lesz a következő város. A rollerek a munkába vagy az iskolába való eljutás gyors lehetőségét kínálják, egyúttal pedig az autós közlekedés környezetbarát alternatíváját jelentik. Attraktivitásuk és könnyű használatuk a turisták számára is előnyt jelenthet.

"Örömmel tölt el, hogy a Bolt elektromos rollerei jelen lesznek Nagyszombat megyében. Egyik fő célkitűzésünk, hogy főleg a városközpontokban csökkentsük az autóval megtett rövid utak számát. A rollerek gyorsabbak és környezetbarátabbak. Úgy döntöttünk, hogy 16 ezer euróval támogatjuk ezt a kezdeményezést. Örülök annak, hogy a Bolt társaság megtalálta a módját annak, hogy a polgármesterekkel való megállapodás után hogyan működtesse ezt a szolgáltatást kisebb városokban is. A megye célkitűzése, hogy a közlekedés ezen formáját éppen a kisebb városokban honosítsa meg" – mondta Jozef Viskupič nagyszombati megyeelnök.

Speciális, bevezető promó kódokat is előkészítettek. Az első száz személy 1 eurós kedvezményt kap az első 10 útra. Amennyiben 1 euró 20 cent egy út ára, a kedvezménnyel az csak 20 centbe kerül. 1 euró alatti ár esetén az út ingyenes. Az egyes városokra vonatkozó kódokat Nagyszombat megye Facebook-profilján teszi közzé.

"Nagyszombat megye Szlovákiában és Csehországban egyetlenként az egész területét le szeretné fedni a rolleres közlekedéssel. Ez a többi megye számára is példaként szolgálhat, hogyan hozhatja közelebb ezt a praktikus és környezetbarát közlekedési formát az emberekhez. A rollerek kedvező kölcsönzési áruknak köszönhetően mindenki számára elérhetőek. Arra törekszünk, hogy az egyes városokban a lehető legjobb helyen helyezzük el ezeket" – tette hozzá a Bolt társaság képviseletében Martin Zajíc.

Az érdeklődők a Bolt-rollert az App Store vagy a Google Play segítségével letölthető alkalmazással tudják kikölcsönözni. Ezen programok valamelyikének telepítése után regisztrációra, néhány adat és a bankkártya számának megadására van szükség. Az applikáció jelzi a szabad rollereket és feltöltöttségük szintjét. Az út megkezdése 50 centbe, minden megkezdett perc pedig további 10 centbe kerül. A fizetés az utazás után, bankkártyán keresztül történik.

Az utazás alatt fontos szempont a biztonság és az elővigyázatosság, ezért néhány zónában csak kisebb sebesség megengedett.

A rollert megfelelő helyre kell parkolni, valamint lefotózni. A parkolásnál szem előtt kell tartani azokat a helyeket, ahol tilos rollerrel parkolni. Az applikációban a parkolóhelyek P betűvel vannak jelölve. Többszöri helytelen parkolás után az adott személy profiljának leblokkolása fenyeget.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram