Nagyszombat megye: új pályázati felhívást tettek közé, a megyei fejlesztési alapban 450 ezer euró vár szétosztásra

30. apríla 2021

Nagyszombat megye első alkalommal tett közzé pályázati felhívást, amelynek tárgya kérelmek beadása abból a célból, hogy az igénylők forrásokhoz jussanak Nagyszombat Megye Fejlesztési Alapjából. A megye olyan tevékenységeket és rendezvényeket kíván támogatni, amelyeket szervezetek vagy az egyes települések szerveznek azzal a céllal, hogy  hozzájáruljanak a megyében az intelligens és fenntartható régiófejlesztéshez. Erre a célra 450 ezer eurót különítettek el a megye költségvetésében.

"A megyei alap egy eszköz, amely Nagyszombat megye fejlesztését és népszerűsítését szolgálja. A megyei költségvetésből 450 ezer eurót szánunk erre a célra. Megyénk településeivel és szervezeteivel közösen igyekszünk elősegíteni a fejlesztési lehetőségek körének kibővítését. Támogatjuk az egyedi, újszerű, minőségi és jó ötleteket. Ezt a pályázati felhívást elsősorban olyan nagyobb projektek és rendezvények támogatására írtuk ki, amelyek fontosak lehetnek az egész megye és lakosai szempontjából is" – mutatott rá Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Elsősorban azok a projektek számíthatnak sikeres elbírálásra, amelyek az egyes régiók általános fejlesztésével kapcsolatosak, vagy a vállalkozások szakmai hozzáértésén javítanának, hozzájárulnának a foglalkoztatottság fenntartásához vagy az infrastruktúra felújításához. Az egész régió szempontjából meghatározó jelentőségűek, vagy olyanok, amelyek hatása kiterjed még a szomszédos régiókra is. Utóbbiak természetesen nagyobb pénzügyi támogatást igényelnek.

Az egyedi ötletek versenyében üdvözölnek olyan projekteket, amelyek az egyes régiók életminőségének javítását szolgáló újszerű megoldásokat kínálnak. A közterületek felújítására is lehet pályázni, továbbá a fiatalokat megszólító projektekre, és nem utolsósorban a klímaváltozás okozta kihívások kezelésére szolgáló javaslatok megvalósítására is.

Pályázatokat nyújthatnak be városok és községek, jogi és természetes személyek (vállalkozók), ha ezek székhelye vagy állandó lakhelye Nagyszombat megyében van, illetve ha a megye lakosainak biztosítanak szolgáltatásokat.

Az érdeklődők pályázataikat elektronikusan adhatják be az alábbi linken elérhető adatlap segítségével: https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021. A pályázatok beadásának határideje az első körben 2021. május 31., a második körben pedig 2021. augusztus 31.  A megpályázható összeg minimálisan 10 ezer euró.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram