Nagyszombat megye újabb közel 7500 embert oltott be, és megkezdődött a Pfizer vakcinájával való oltás

3. mája 2021

Nagyszombat megye május első hétvégéjén is folytatta a Covid-19 elleni oltást. Összesen 7419 adag védőoltást adtak be. Februártól már csaknem 62 ezer embert oltottak be.

  1. május 1-jén, szombaton a három megyei nagy kapacitású oltóközpontban először oltottak a Pfizer/BioNTech vakcinájával. Ezt a védőoltást összesen 5076 hatvan év feletti személy kapta meg, ebből Dunaszerdahelyen 1836, Szakolcán 1380 és Nagyszombatban 1860 személy. Május 2-án, vasárnap 2343 személyt pedig az AstraZeneca védőoltással oltottak be.

"Az alapvető feladat folytatni az oltás több 10 ezer adagjának beadását, ugyanakkor fontos megtartani a beoltottak magas százalékát. Ezért nagyon örülök annak, hogy a hétvégén először oltottunk a Pfizer vakcinával a megyei nagy kapacitású oltóközpontokban. Közben folytatjuk az AstaZenecával való oltást is, a második adag beadása szintén zajlik. Örülök, hogy az oltásnak köszönhetően a járványügyi helyzet is javul. Jó hír, hogy az egészségügyi minisztérium eleget tett a kérésemnek, és lehetővé tette a fiatalabbak számára, hogy regisztráljanak az ún. váróteremben" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A hétvége előtt a megye problémát tapasztalt az SMS-ek küldésével kapcsolatban, az érintetteket ugyanis nem tájékoztatták az AstraZeneca második adagja beadásának helyéről és időpontjáról. A Nemzeti Egészségügyi Információs Központ nem tájékoztatta az oltásra várókat, akik az információkat az adatbázisban szereplő telefonszámok hibás formátuma miatt nem kapták meg. A megye a központtal együttműködve 2021. április 30-án, pénteken sürgősen és megfelelően oldotta ezt a problémát. Jozef Viskupič, Nagyszombat megye és egyúttal az SK 8 csoport elnöke rámutatott, hogy a megyei nagy kapacitású  oltóközpontokban az oltásra való jelentkezés február óta különböző szakaszokon ment át. Ebben az összefüggésben megjegyezte, hogy az államnak foglalkoznia kellene az adatbázisaiban szereplő adatok helyességével.

A rendelkezésre álló oltóanyagok számának és típusának várható növekedésével összefüggésben Nagyszombat megye intenzíven készíti elő további oltóközpontok kialakítását. Az oltások zavartalan beadása érdekében a megye 18 év feletti önkénteseket keres. Minden érdeklődőt várnak, aki segíteni szeretne, és így hozzájárulna a normális élethez való mielőbbi visszatéréshez.

Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Minden információt rendszeresen frissítünk a közösségi oldalakon található profiljainkon is (Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa).

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram